Krašto apsaugos ministras: „Pagrindinis dėmesys bus skiriamas gerai aprūpintam ir apginkluotam kariui“

Autorius: Data: 2014-11-20 , 10:00 Spausdinti

Lapkričio 19 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, pristatydami žiniasklaidos atstovams svarbiausias krašto apsaugos sistemos veiklos kryptis, akcentavo didėjantį kitų metų biudžetą, racionalų jo paskirstymą pagal NATO standartus ir svarbiausias Lietuvos kariuomenės vystymo kryptis.

Pristatydamas ,krašto apsaugos sistemos biudžetą, ministras J. Olekas pabrėžė, kad 2014 m. išlaidos gynybai padidėjo 20 proc., kitais metais planuojamas dar 32 proc. gynybos biudžeto padidėjimas.

„Nors biudžetas krašto gynybai auga, tačiau procentiškai jis 2015 metais pasieks tik 2008 metų lygį ir sudarys 1,11 procento bendrojo vidaus produkto”, – sakė ministras. J. Olekas taip pat akcentavo, kad skiriamos lėšos bus racionaliai naudojamos pagal NATO standartus, kuriais remiantis išlaidos personalo išlaikymui turėtų sudaryti ne daugiau kaip 50 proc., o išlaidos pagrindiniams įsigijimams ir ginkluotei – ne mažiau kaip 20 proc. nuo visų krašto apsaugai skiriamų asignavimų.

Ministras J. Olekas teigė, kad krašto apsaugos finansavimas 2008 m. buvo arti šių NATO standartų, vėliau buvo nutolta nuo jų ir tik 2014 metais vėl prie jų priartėta, o 2015 m. visiškai šiuos standartus atitiks. 2015 m. personalo išlaikymui bus skirta 49,6 proc., o įsigijimams ir ginkluotei – 27,1 proc. nuo visų krašto apsaugai skiriamų lėšų.

„Atsižvelgiant į tai, papildomos lėšos bus skiriamos prarastų pajėgumų atstatymui, atsargų papildymui, priimančiosios šalies paramai sąjungininkams teikti, plėsti su koviniu rengimu susijusią infrastruktūrą ir vystyti jos pajėgumus,“ – sakė ministras. Pasak ministro, vienas iš svarbiausių prioritetų yra karių tarnybos sąlygų gerinimas, siekiant juos aprūpinti modernia ginkluote ir apsaugos priemonėmis.

Kitų metų kariuomenės prioritetai: parengties didinimas, komplektavimas ir kovinio rengimo gerinimas

 

„Kitąmet Lietuvos kariuomenė, užtikrindama šalies saugumą ir rengdamasi ginkluotai šalies gynybai, sieks trijų pagrindinių tikslų: didinti kariuomenės parengtį, komplektuoti karinius vienetus personalu ir tobulinti karių kovinį rengimą”, – pabrėžė kariuomenės vadas gen. mjr. J. V. Žukas.

Kalbėdamas apie kariuomenės parengties didinimą, kariuomenės vadas pabrėžė, kad jau nuo šių metų lapkričio 1 d. budinčias nacionalines Greitojo reagavimo pajėgas, kurių paskirtis – reaguoti i į nekonvencinio pobūdžio grėsmes ir padėti kitoms tarnyboms ir civilinės valdžios institucijoms ekstremalių situacijų atvejais.

Pasak kariuomenės vado, siekiant gerinti karinių vienetų komplektavimą, kitąmet planuojama apie 450 didinti profesionalių karių skaičių. Didžioji dauguma naujų karių bus paskirstyti į Sausumos pajėgų batalionus. Taip pat bus siekiama paprastinti ir trumpinti priėmimo į profesinę karo tarnybą procedūras.

Gen. mjr. J. V.  Žukas teikgė, kad  siekiant tobulinti kovinį rengimą, kitąmet bus gerinamos mokymo bazės ir sąlygos, bus siekiama, kad pajėgų ir jų padalinių kovinis rengimas būtų orientuotas į jiems keliamas konkrečias užduotis. Vadas taip pat pabrėžė, kad ketinama aktyviau bendradarbiauti su kitomis šalies vidaus tarnybų sistemos struktūromis ir sukarintomis organizacijomis.

Prioritetas bendroms karinėms pratyboms su sąjungininkais

 

Gen. mjr. J. V. Žukas pabrėžė, kad svarbia kariuomenės kovinio rengimo dalimi kitąmet išliks bendros pratybos ir sąveikos gerinimas su sąjungininkais. Įgyvendinant NATO viršūnių susitikimo Velse sprendimus, ir toliau bus siekiama surengti daugiau NATO pratybų Lietuvoje. Lygiagrečiai Lietuvos kariai kitąmet aktyviai dalyvaus ir įvairiose pratybose ir tarptautinėse operacijose užsienyje, budės Europos Sąjungos ir NATO greitojo reagavimo pajėgose.

„Saugumo situacija regione bei su tuo susijęs krašto apsaugos finansavimo didinimas įpareigoja mus kitąmet dar labiau sukoncentruoti savo pastangas ir visiems drauge daryti tvirtus ir suderintus žingsnius, siekiant užtikrinti šalies saugumą”, – sakė kariuomenės vadas.

Karšto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas dėkoja žmonės už skirtą paramą

Krašto apsaugos ministras J. Olekas ir kariuomenės vadas gen. mjr. J. V. Žukas pasidžiaugė, kad vis daugiau Lietuvos žmonių yra neabejingi krašto apsaugai ir gynybai. Jie padėkojo žmonėms už skirtą 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą Lietuvos kariuomenei. Ji šiemet sudarė apie 125 tūkst. litų. Taip pat kariuomenę parėmė ir juridiniai asmenys – Antano Guogos paramos fondas kariuomenei skyrė 10 tūkst. litų, o automobilių nuomos kompanija „NeoRenta“ – 1, 5 tūkst. litų. Už šias lėšas kariuomenė planuoja panaudoti dar šiemet įsigyjant šarvines liemenes kariams. Planuojama, šios sumos pakaks tokiomis liemenėmis aprūpinti 30 karių būrį.

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra