Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas palydėjo „Misija Sibiras 2013“ dalyvius

Autorius: Data: 2013-07-18 , 10:57 Spausdinti

2013 m. liepos 17 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas dalyvavo ekspedicijos „Misija Sibiras 2013“ išlydėtuvėse Vilniaus geležinkelio stotyje.

J. Olekas pasidžiaugė, kad „Misija Sibiras“ yra viena iš gražiausių jaunimo iniciatyvų ir puikus meilės savo kraštui pavyzdys.

„Svarbiausias dalykas, kad jūs parsivežate savo senelių, tėvų dvasią ir skleidžiate ją Lietuvoje tarp savo bendražygių ir draugų. Uždegate jaunesniuosius, pasakodami apie tai, ką jūs matėte ir girdėjote“, – išlydėtuvėse sakė ministras J. Olekas.

Ministras taip pat prisiminė, kad šiemet sukanka 55 metai, kai jis pats sugrįžo į Lietuvą iš Krasnojarsko krašto, kur jis gimė ir kur buvo ištremta jo šeima. J. Oleko teigimu, jis taip pat planavęs šią vasarą vykti į Sibirą, bet kelionę teko atidėti dėl traumos.

Šių metų projekto „Misija Sibiras“ dalyviai vyksta į ekspediciją Tiumenės srityje. Tai vienos iš Rusijos Federacijos sričių centras ir miestas Vakarų Sibire, abipus Tūros, prie Transsibiro geležinkelio. Čia likusias tautiečių kapinaites laikas pasiglemžti gali jau artimiausiu metu, tad projekto dalyvių laukia ypač sudėtinga ir atsakinga užduotis.

Jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras“ rengia labdaros ir paramos fondas „Jauniems“. Nuo projekto pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

V. Linkaus nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra