Krašto apsaugos ministras J. Olekas Paryžiuje pabrėžė šalių politinio įsipareigojimo stiprinti Europos gynybą ir atnaujinti ES saugumo strategiją būtinybę

Autorius: Data: 2013-07-12 , 15:47 Spausdinti

2013 m. liepos 12 d. Paryžiuje aukšto lygio seminarą, skirtą Europos Sąjungos vaidmeniui krizių valdymo srityje, kartu su Prancūzijos gynybos ministru Jenu-Yves’u Le Drianu (Jean-Yves Le Drian) atidaręs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė strateginės diskusijos ir šalių politinio įsipareigojimo plėtoti Bendrąją saugumo ir gynybos politiką svarbą Europos Sąjungai siekiant didesnio vaidmens tarptautinio saugumo srityje.

Pasak ministro, tokiai diskusijai puikią progą suteiks gruodį vyksiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimas.

Pirmiausia Europos Vadovų Taryba turėtų suteikti mandatą Europos Sąjungos saugumo strategijai peržiūrėti“, – sakė ministras, kalbėdamas apie rezultatus, kurių reiktų siekti Europos vadovams diskutuojant gynybos tema. Pasak jo, dešimtmetį galiojanti strategija numato galimų grėsmių sąrašą, tačiau nesuteikia gairių, kaip reaguoti į naujus saugumo iššūkius.

Ministras taip pat pabrėžė, kad Europos šalių lyderiai turėtų atnaujinti politinius įsipareigojimus naudoti budinčias ES greitojo reagavimo pajėgas – ES kovines grupes. J. Oleko teigimu, be tinkamų karinių pajėgumų ES galimybės reaguoti į krizes nebus visavertės.

Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat ragino siekti politinių įsipareigojimų užtikrinti saugumą ES kaimynystėje, plėtojant partnerystės santykius su kaimynais ir nurodė būtinybę stiprinti ES pajėgumus, skirtus reaguoti į iššūkius energetiniam, kibernetiniam, jūriniam saugumui.

Seminare dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis atkreipė dėmesį į tai, kad esama ES Saugumo strategija skiria nepakankamai dėmesio energetiniam saugumui ir nenumato kibernetinių grėsmių.

Kartu jis pasiūlė, kad diskutuojant apie ES gebėjimus valdyti krizes, būtų numatytos priemonės, kurių ES šalys imtųsi bendrai reaguodamos į galimas kibernetines atakas. Tarp kitų Lietuvos atstovo pateiktų siūlymų – skirti daugiau resursų technologijoms, kurios būti panaudotos karinėms ir civilinėms reikmėms, ir įtraukti į karinio planavimo procesus grėsmių energetiniam ir kibernetiniam saugumui scenarijus ir apsaugos priemones.

Europos Sąjungos vaidmeniui krizių valdymo srityje skirtą aukšto lygio seminarą liepos 12-ąją Paryžiuje organizavo Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos, bendradarbiaudamos su Prancūzijos gynybos ministerija. Seminare ES šalių gynybos ir užsienio ministerijų politikos planuotojai ir Europos Sąjungos Išorinių veiksmų tarnybos atstovai aptarė priemones, padėsiančias siekti, kad ES Bendroji saugumo ir gynybos politika būtų labiau veiksminga ir matoma.

Paryžiuje vykęs seminaras – vienas iš renginių, kurio metu ES šalys ruošiasi gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai gynybos tema. Susitikimų metu šalių atstovai aptaria ir derina klausimus, kuriems, jų manymu, ES valstybių vadovai turėtų skirti daugiausia dėmesio.

Roland Pellegrino nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: KA ministras J. Olekas su Prancūzijos gynybos ministru Jean-Yves Le Drian ir  seminaro dalyviai

Lietuvos ir Prancūzijos gynybos ministrai pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/lietuvos_ir_prancuzijos_gynybos_ministrai_pasirase_sutarti_del_bendradarbiavimo_saugumo_ir_gynybos_srityje.ht

Kariuomenė , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra