Krašto apsaugos ministras J. Olekas Liubline dalyvaus bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados štabo atidarymo ceremonijoje

Autorius: Data: 2016-01-24 , 08:55 Spausdinti

Krašto apsaugos ministras J. Olekas Liubline dalyvaus bendros Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados štabo atidarymo ceremonijoje

KAM archyvo nuotr. iš LITPOLUKRBRIG steigimo sutarties pasirašymo ceremonijos 2014 m. Varšuvoje 

Sausio 25 d. Liubline, Lenkijoje, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicziumi (Antoni Macierewicz) ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepanu Poltoraku (Stepan Poltorak) dalyvaus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendrai įsteigtos brigados LITPOLUKRBRIG štabo atidarymo ceremonijoje.

Ceremonija bus oficialiai pažymima, kad Liubline įsikūręs brigados štabas pasiekė pradinius operacinius pajėgumus. T.y. suformuota 90 proc. štabo personalo, parengti pagrindiniai štabo veiklą reglamentuojantys dokumentai, užtikrintos kitos sąlygos brigados štabui ir brigadai veikti.

„LITPOLUKRBRIG projektas, sudarydamas sąlygas kariams dirbti kartu viename štabe, dalyvauti bendrose pratybose, ruoštis bendroms tarptautinėms misijoms ir keistis tarpusavio patirtimi, stiprins mūsų šalių partnerystę ir kariuomenių tarpusavio sąveiką. Tuo pačiu projektas prisideda prie regioninio ir platesnio tarptautinio saugumo“, – prieš išvykdamas į Lenkiją teigė sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

„Esu įsitikinęs, kad projektas ne tik padės Ukrainos kariuomenei pagal NATO standartus rengti karius, tobulinti vadovavimo ir valdymo procedūras ir aktyviau įsitraukti į bendradarbiavimą regione ir euroatlantinėje erdvėje, bet ir suteiks galimybę Lietuvos ir Lenkijos kariams perimti vertingos patirties iš Ukrainos kolegų“, –- teigė ministras J. Olekas.

J. Olekui viešint Lenkijoje, vyks visų trijų brigadą įsteigusių šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – gynybos ministrų susitikimas, kuriame ministrai aptars saugumo situaciją Ukrainoje, bendradarbiavimą remiant Ukrainos saugumo ir gynybos sričių reformas, brigados projekto vystymą ir kt. klausimus.

Viešėdamas Lenkijoje, J. Olekas taip pat dalyvaus dvišaliame susitikime su Lenkijos gynybos ministru A. Macierewicziumi, su kuriuo aptars saugumo situaciją ir sąjungininkų pajėgų dislokavimą regione, pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, tolesnį dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

Apie brigadą LITPOLUKRBRIG

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos bendras karinis vienetas – brigada LITPOLUKRBRIG – buvo įsteigta šalių gynybos ministrams 2014 metų rugsėjo 19 d. Varšuvoje pasirašius brigados steigimo sutartį.

Brigados štabas jau pasiekė pradinius operacinius pajėgumus ir šiuo metu pradėjo intensyvų pasirengimą taikos palaikymo ir atsako į krizes operacijoms, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Per šiuos metus štabas turi pasirengti 2017 metų pradžioje vyksiančioms vertinimo ir atestavimo mokymams „Common Challenge“ (liet. „Bendras iššūkis“).

Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, trys batalionai ir specializuoti padaliniai.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina brigadai skiria po pėstininkų batalioną, personalą specializuotiems junginiams ir brigados štabui formuoti.

Brigados vado, jo pavaduotojo ir štabo viršininko pareigoms Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos atstovai skiriami trejiems metams pagal rotacijos principą.

Dabar brigados vado pareigas vykdo Lenkijos atstovas, brigados generolas Adamas Joksas (Adam Joks), vado pavaduotojo – Ukrainos kariuomenės pulkininkas Volodymiras Yudanovas (Volodymir Yudanov), brigados štabo viršininko – Lietuvos karininkas, pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

Brigadai priskirti kariai dalyvaus bendrose pratybose ir mokymuose. Prireikus, brigada ar atskiri jos elementai galės būti siunčiami į tarptautines operacijas, kurioms suteiktas Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos mandatas. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose turėtų priimti brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

Brigados LITPOLUKRBRIG štabas veikia Liubline, Lietuva į štabą delegavo penkis nuolatinius karius ir skirs papildomai karių brigados mokymų ir pratybų metu.

Brigados batalionai dislokuojami juos priskyrusių šalių teritorijose, o priėmus sprendimą aktyvuoti brigadą arba jos dalį – į užduoties vietą vyks junginio sudėtyje.

Lietuvos brigadai skiriamas batalionas suformuotas iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karių. 1999–2008 metais šio bataliono kariai buvo priskirti bendram Lietuvos ir Lenkijos batalionui LITPOLBAT. Tuo metu su NATO valstybe bendrai suformuotas karinis vienetas Lietuvos kariams padėjo perimti NATO karines procedūras, pasirengti NATO vadovaujamoms tarptautinėms operacijoms ir pasirengti integracijai į NATO karines struktūras.

LITPOLUKRBRIG steigimo susitarime numatyta, kad prie junginio bendru šalių-steigėjų kvietimu galės prisijungti ir kitos valstybės.

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra