Krašto apsaugos ministras J.Olekas Latvijoje dalyvaus Baltijos gynybos ministrų susitikime

Autorius: Data: 2013-01-27 , 10:56 Spausdinti

Sausio 28–29 d. Gulbene (Latvija) krašto apsaugos ministras Juozas Olekas kartu su Latvijos gynybos ministru Arčiu Pabriksu (Artis Pabriks) ir Estijos gynybos ministru Urmu Reinsalu (Urmas Reinsalu) aptars Baltijos šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, taip pat aktualiausius NATO ir regioninio saugumo klausimus. Susitikimo pabaigoje ministrai planuoja pasirašyti naują susitarimą dėl trišalio Baltijos valstybių bendradarbiavimo gynybos srityje.

Susitikimas pirmadienio popietę prasidės Alūksnės (Alūksne) mieste, kur ministrai padės gėlių ant memorialo VII Siguldos pulko kariams, vėliau lankysis Latvijos nacionalinėje ginkluotųjų pajėgų pėstininkų mokykloje. Vakare jie atvyks į Gulbene, kur antradienį ryte prasidės oficialioji susitikimo dalis. Jos metu ministrai planuoja pasidalinti informacija apie saugumo situaciją regione, santykius su kaimynėmis, aptars bendrus vystomus projektus. Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas kolegoms iš Latvijos ir Estijos pristatys Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir planuojamus renginius Lietuvoje.

Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimai rengiami reguliariai kasmet du kartus per metus. Pastarąjį kartą Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai buvo susitikę praėjusių metų birželį Estijoje.

Į Lietuvą krašto apsaugos ministras J. Olekas ir jį lydinti delegacija grįžta sausio 29 d. vakare.

Krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Rūta Apeikytė, tel. 85 273 5520 , mob. tel. 8 640 45 376.

Alfredo Pliadžio nuotrauka

Kariuomenė LietuvaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra