Krašto apsaugos ministras J. Olekas dėkoja Lietuvos žmonėms už jų palaikymą besibaigiančiai misijai Goro provincijoje

Autorius: Data: 2013-08-27 , 14:07 Spausdinti

Grįžęs iš Afganistano, kur 2013 m. rugpjūčio 25 d., Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupės stovykla buvo perduota Afganistano nacionalinei armijai, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas surengtoje spaudos konferencijoje padėkojo misijoje dalyvavusiems kariams ir civiliams, taip pat ir visiems Lietuvos žmonėms ir karių artiesiems už jų palaikymą misijos metu.

„Mūsų sprendimas vadovauti Goro provincijos atkūrimo grupei buvo teisingas ir davė Lietuvai naudos. Lietuvos vardas buvo girdimas, tai buvo pirma savarankiška ir didžiausia savo apimtimi tarptautinė misija, kurioje Lietuva veikė kartu kitų šalių partneriais,“ – sakė ministras.

Vertindamas misiją ir jos pasiektus rezultatus ministras pabrėžė, kad Lietuvos karių buvimas Goro provincijoje padėjo sukurti tinkamas sąlygas provincijai vystytis ir padėjo afganistaniečiams patiems pasirūpinti savo saugumu. Per visą misijos laiką Lietuva kartu su užsienio partneriais įgyvendino daugiau nei 200 vystomojo bendradarbiavimo projektų Goro provincijoje.

Nuo 2010 m. Lietuvos ir kitų Gore bendradarbiavusių šalių kariai parengė daugiau kaip 700 įvairaus rango policijos pareigūnų ir daugiau kaip 1200 Afganistano nacionalinės armijos karių.

„Taip pat tai buvo ir didžiulė patirtis bendradarbiaujant su partneriais, kuri parodė, kad mes lygiai taip pat sėkmingai su jais galėtume veikti bet kurioje kitoje operacijoje, o jei prireiktų, ir Lietuvoje,“ – sakė taip pat konferencijoje dalyvavęs Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis.

Kalbėdamas apie Lietuvos karių dalyvavimo šioje misijoje naudą, jis pabrėžė, kad tai buvo unikali proga Lietuvos kariams pasitikrinti savo galimybes ir pasirengimą veikti realioje misijoje, kur klaidų kaina gali būti labai brangi.

Pasak jo Provincijos atkūrimo grupės karines operacijas planavo ir vykdė taktiniai vienetai – batalionai – ir kad tokos patirties kariai mokymo centruose niekada nebūtų įgiję.

Jungtinio štabo viršininkas kaip unikalią patirtį išskyrė ir tai, kad Lietuva nenutrūkstamai sugebėjo aštuonerius metus vykdyti ekspedicinę operaciją daugiau kaip 4000 km atstumu nuo Lietuvos.

„Svarbu buvo ir tai, kad vykdydami šią misiją sugebėjome užtikrinti misijos tęstinumą, perduodami patirtį iš vienos pamainos kitai“ – sakė V. Tamošaitis.

Kalbėdamas apie dar karių laukiančius iššūkius, Jungtinio štabo viršininkas pabrėžė, kad kariams tenka per pusę išgabenti per aštuonerius metus sukauptą misijos užduotims vykdyti reikalingą įrangą, ginkluotę ir transporto priemones. „Ir tai didelė patirtis ir iššūkis logistams,“ – sakė brg. gen. V. Tamošaitis.

Generolas taip pat minėjo, kad iš stovyklos išvykstant Lietuvos kariams, mažėjant operacijos pajėgumams, bus užtikrinta maksimali karių apsauga. Ją padės užtikrinti NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų ir Vakarų regiono vadavietės, kuriai pavaldi buvo Lietuvos vadovaujama grupė, kariai. Tam Čagčarane yra sutelktos papildomos sąjungininkų pajėgos.

Nuo 2005 m. birželio PAG misijoje dalyvavo 17 Lietuvos karių pamainų po maždaug 150 karių, iš viso daugiau nei 2500 karių. Pamainų kariniai vienetai buvo formuojami vieno bataliono pagrindu. Jame dalyvavo Mindaugo, Kęstučio, Birutės ir Algirdo pėstininkų ir artilerijos batalionai. Jie misijoje dalyvavo po du kartus, į misiją vyko keturios Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Pirmosios pamainos buvo formuojamos iš kelių batalionų.

Planuojama misiją Goro provincijoje baigę kariai į Lietuvą grįš iki rugsėjo vidurio.

Ministro J. Oleko pranešimas spaudos konferencijoje

Jungtinio štabo viršininko brg. gen. V. Tamošaičio pranešimas spaudos konferencijoje

Ievos Budzeikaitės nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra