Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos atstovai sutarė dėl vėjo jėgainių statybų derinimo su kariuomene tvarkos

Autorius: Data: 2012-04-27 , 15:15 Spausdinti

2012 m. balandžio 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko bendras Krašto apsaugos ir Aplinkos apsaugos ministerijų ir Lietuvos vėjo energetikos asociacijos (LVEA) atstovų susitikimas.

Buvo aptariami Krašto apsaugos ministerijos parengti Vyriausybės nutarimų projektai, numatantys vėjo jėgainių projektavimo ir statybos vietų derinimo su Lietuvos kariuomene ir kitomis nacionalinį saugumą užtikrinančiomis institucijomis tvarką, ir LVEA pastabos nutarimo projektams.

Susitikime dalyvavę LVEA atstovai iš esmės pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtiems projektams ir kartu sutarta patikslinti kai kurias vėjo elektrinių derinimo tvarkos detales, dėl kurių vėjo jėgainių projektavimo ir statybų derinimo su suinteresuotomis institucijomis tvarka taptų aiškesnė. Susitikimo metu atsakyta į LVEA klausimus dėl naujos tvarkos įtakos jau patvirtintiems teritorijų planavimo dokumentams, išaiškinant, kad Vyriausybei priėmus nutarimus galiojančių teritorijų planavimo dokumentų keisti nereikės.

Patikslintus Vyriausybės nutarimo projektus, prieš tai juos suderinus su LVEA, Aplinkos ministerija ir Teisingumo ministerija, planuojama pateikti svarstyti artimiausiame Vyriausybės posėdyje.

Krašto apsaugos ministerija parengė Vyriausybės nutarimų projektus, numatančius Aviacijos ir Atsinaujinančių energetikos išteklių įstatymų nuostatų įgyvendinimo tvarkas ir tvarką, pagal kurią vėjo jėgainių projektavimas ir statybos būtų derinamos su Lietuvos kariuomene ir kitomis suinteresuotomis už nacionalinį saugumą atsakingomis institucijomis.

Atsižvelgiant į galimus vėjo jėgainių trukdžius už nacionalinį saugumą atsakingoms institucijoms, nutarimuose numatyta parengti specialų žemėlapį pažymint teritorijas, kuriose vėjo jėgainių projektavimui ir statyboms gali būti taikomi tam tikri apribojimai.

KAM archyvo nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra