Krašto apsaugos ministerijoje surengta konferencija „Moteris ir kariuomenė“

Autorius: Data: 2012-02-08 , 16:15 Spausdinti

2012 m. vasario 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje buvo surengta konferencija „Moteris ir kariuomenė“. Tokio renginio tikslas – atidžiau pažvelgti į dabartinę moterų situaciją krašto apsaugos sistemoje, jos keitimosi tendencijas ir kaip tai atspindi bendrą moterų ir vyrų padėtį Lietuvos visuomenėje.

Kreipdamasi į konferencijos dalyvius krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė: „Džiaugiuosi, kad pirmą kartą organizuojame konferenciją tokia tema. Pradėjus dirbti šiose pareigose, vienas dažniausių klausimų, kurį gaunu bendraudama su žmonėmis yra „Ar nesunku vienai tarp vyrų?“ Atsakymas labai paprastas, nes nesu viena tarp vyrų, ministerijoje moterų turbūt yra net daugiau nei vyrų. Jų yra įvairiuose departamentuose, skyriuose, kuriems taip pat vadovauja ir moterys. Kariuomenėje, taip, vyrų yra dauguma, tačiau taip ir turi būti. Šiuo metu  mūsų kariuomenėje yra apie 11 proc. moterų“.

Ministrė pažymėjo, kad moterims nėra jokių apribojimų karinėms specialybėms. „Paskutinį apribojimą panaikinome praėjusiais metais. Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo naujas Karo prievolės įstatymas, pagal kurį karo prievolę atlikti savanoriškai gali ir moterys. Atsiradus šiai galimybei, atsirado ir norinčių. Keletas jų yra baigę bazinius karinius mokymus, o vėliau pradėjo tarnauti Lietuvos kariuomenėje“,  – pabrėžė ministrė.

Aukščiausias moterų karininkių laipsnis Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra pulkininkės leitenantės. „Kol kas nėra pulkininkių ar generolių, tačiau tai jaunos moterys, joms dar viskas priešaky“, – sakė R. Juknevičienė.

Konferencijoje taip pat buvo diskutuojama apie moterų karjeros kariuomenėje galimybes, ar moterys patiria stresą tarnyboje, apie iššūkį merginoms studijuojant ten, kur tradiciškai buvo vyrų sfera. Renginyje taip pat buvo pristatyta Lietuvos vykdoma veikla siekiant pagerinti socialinę moterų padėtį Afganistano Goro provincijoje, kur nuo 2005 metų veikia Lietuvos vadovaujama Provincijoje atkūrimo grupė.

Pranešimus konferencijoje skaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos prorektorius mokslui ir studijoms doc. dr. Valdas Rakutis, Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto Edukologijos katedros dėstytoja doc. dr. Irena Stonkuvienė, Lietuvos kariuomenės dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karo medicinos centro Psichologinių tyrimų laboratorijos viršininkė kpt. Ramutė Vaičaitienė, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vado padėjėja, Lietuvos karo akademijos absolventė vyr. lt. Lina Jieznienė, Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento Socialinės saugos ir sveikatos priežiūros politikos skyriaus vedėja dr. Aušra Kazlauskienė, Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai departamento Programų ir projektų skyriaus vyriausioji specialistė Justina Jakavonytė.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra