Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Lenkijos kariuomenės vadas Mieczysławas Cieniuchas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankysis su oficialiu vizitu Vilniuje viešintis Lenkijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas (kariuomenės vadas) generolas leitenantas Mieczysławas Cieniuchas (Mieczysław Cieniuch).
 
Svečias ir jo vadovaujama delegacija susitiks su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, kitais ministerijos ir kariuomenės atstovais. Susitikimuose planuojama aptarti dvišalį bendradarbiavimą, taip pat projekto, numatančio įsteigti trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą (LITPOLUKRBRIG), eigą, klausimus, susijusius su dalyvavimu NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane, NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, ir kt.
 
Po susitikimo su ministerijos ir kariuomenės vadovybe, gen. ltn. M. Cieniuchas vyks į Antakalnio kapines, kur pagerbs Sausio 13-osios aukų atminimą ir padės gėlių ant Lenkijos karių kapų.
 
Vilniuje svečias taip pat aplankys KGB muziejų ir apžiūrės senamiestį.
 
Gen. ltn. M. Cieniuchas dabartinėse pareigose pakeitė per Smolensko tragediją žuvusį generolą leitenantą Franciszeką Gągorą (Franciszek Gągor). Prieš perimdamas vadovavimą Lenkijos kariuomenei, gen. ltn. M. Cieniuchas buvo Lenkijos gynybos ministro patarėju.
 
Lietuva ir Lenkija aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Nuo 1993 metų šie santykiai plėtojami pagal šalių gynybos ministerijų tvirtinamą ir reguliariai atnaujinamą bendradarbiavimo planą.
 
Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ir Lenkijos kariai kartu su kariais iš Vokietijos, Slovakijos ir Latvijos budėjo bendrai suformuotoje Europos Sąjungos kovinėje grupėje.
 
Šių metų gegužės–rugpjūčio mėnesiais maždaug 100 Lenkijos karinių oro pajėgų karių su keturiais naikintuvais Mig-29 buvo dislokuoti Aviacijos bazėje Šiauliuose ir dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Prieš tai Lenkijos kariai Baltijos oro erdvėje patruliavo 2006 ir 2008 metais.
 
2009 metais Lietuvos ir Lenkijos gynybos ministrai pasirašė ketinimų protokolą, kuris numatė 2011 metais įsteigti trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą. Šia iniciatyva Lietuva ir Lenkija sieks padėti Ukrainai reformuoti jos kariuomenę pagal tarptautinius standartus.
 
Šalys taip pat aktyviai bendradarbiauja siųsdamos savo karius dalyvauti viena kitos rengiamose tarptautinėse pratybose ir mokymuose.
 
Anksčiau Lietuvos kariai Lenkijos vadovaujamų karinių vienetų sudėtyje dalyvavo tarptautinėse operacijose Irake, Kosove.
 
1999–2007 metais veikė bendras Lietuvos ir Lenkijos batalionas LITPOLBAT. Batalionas buvo suformuotas siekiant stiprinti Lietuvos karinį bendradarbiavimą su Lenkija, kuri 1999 metais tapo NATO nare, ir padėti Lietuvos kariuomenei rengtis integracijai į NATO karines struktūras.
 
Žiniasklaidos dėmesiui:
 
Spalio 6 d. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25/3) vyks oficiali gen. ltn. M. Cieniucho sutikimo ceremonija, kurioje dalyvaus Lietuvos kariuomenės generolas majoras Arvydas Pocius, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Edvardas Mažeikis, kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Algis Vaičeliūnas ir kt.
 
Ceremonijos pradžia – 9 val.
 
Lenkijos gynybos ministerijos, www.mon.gov.pl/pl/galeria/3487 nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Lenkijos kariuomenės vadas M. Cieniuchas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra