Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Turkijos gynybos ministras İsmetas Yilmazas

Autorius: Data: 2012-03-08 , 15:23 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2012 m. kovo 8 d., ketvirtadienį, susitiko su Vilniuje viešinčiu Turkijos gynybos ministru İsmetu Yilmazu (İsmet Yilmaz), į Lietuvą atvykusiu ministrės kvietimu. Susitikime ministrai kalbėjo apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Čikagoje, operaciją Afganistane, NATO oro policiją, kitus klausimus.

„Apsikeitėme požiūriais bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimais, pavyko sutarti dėl Lietuvai itin svarbių bendradarbiavimo sričių: būdami vieni iš aktyviausių Energetinio saugumo centro rėmėjų Turkijos atstovai užtikrino, kad Centrą rems ir ateityje, prisidėdami prie konkrečių Centro iniciatyvų bei projektų“, – sakė R. Juknevičienė po susitikimo.

Ministrė pažymėjo, kad Lietuvai labai svarbu turėti nepriklausomą priešraketinės gynybos sistemą, kuri galėtų ginti Aljansą nuo galimų grėsmių.

„Turkija remia NATO išmaniosios gynybos iniciatyvas. Praėjusiais metais Turkijoje buvo instaliuotas ankstyvojo perspėjimo radaras – tai mūsų indėlis į NATO priešraketinę gynybą“, – teigė I. Yilmazas.

R. Juknevičienė svečiui dėkojo už Turkijos paramą siekiant ilgalaikio sprendimo dėl NATO oro policijos misijos. Pasak jos, misija yra puikus regioninio bendradarbiavimo ir išmaniosios gynybos pavyzdys. Ji pakvietė Turkijos karines oro pajėgas dalyvauti šioje misijoje po 2014 metų.

Taip pat susitikime aptartas ir artėjantis NATO viršūnių susitikimas ir šalių prioritetai. „NATO turi rasti atitinkamą būdą įvertinti Gruzijos progresą vykdant vidines reformas ir jos indėlį į NATO operacijas“, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė.

I. Yilmazas pažymėjo, kad Turkija glaudžiai bendradarbiauja su Gruzija ir remia pastarosios siekį tapti NATO nare.

R. Juknevičienės teigimu, ISAF operacija išlieka Lietuvos prioritetu. „Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijoje jau prasidėjo atsakomybės perdavimo proceso antroji banga, šiuo metu daugiau pastangų dedame į vietiniu afganistaniečiu mokymus“, – sakė ji. Pasak ministrės, Lietuva iki 2013 metų planuoja išlaikyti dabartinį karinio įsitraukimo lygį. R. Juknevičienė pažymėjo, kad Čikagoje turėtų būti diskutuojama apie NATO strategiją Afganistane po 2014 metų.

Krašto apsaugos ministrė taip pat kalbėjo apie ekonominę situaciją Lietuvoje ir Vyriausybės veiklą.

„Lietuva ir mūsų Vyriausybė buvo susidūrusi su ekonomine krize, kuri skaudžiai atsiliepė šalies ekonomikai. Manau, kad Vyriausybė neblogai su tuo susitvarkė, nors teko mažinti ir pensijas, ir atlyginimus, taip pat ir išlaidas gynybai. Nepaisant to, mes siekėme koncentruotis į mūsų naują gynybos strategiją, taip pat išlaikėme ir tarptautinius įsipareigojimus“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, šiuo metu Lietuva daug dėmesio skiria rezervo rengimui, koviniam rengimui savanoriškumo pagrindu. „Krašto gynyba nėra tik profesionalios kariuomenės rūpestis, tai turi rūpėti ir mūsų visuomenei“, – teigė ministrė.

Susitikime taip pat apsikeista nuomonėmis apie situaciją Sirijoje ir Irane.

Turkijos gynybos ministras teigė, jog Turkija pasisako už diplomatines derybas bei dialogą su Iranu dėl branduolinio ginklavimosi. Pasak jo, Turkija taip pat susirūpinusi dėl Sirijos režimo veiksmų.

Vilniuje Turkijos gynybos ministras taip pat lankėsi Energetinio saugumo centre, Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centre ir  Mokslinėje gamybinėje įmonėje „Šviesos konversija“.

Turkija yra aktyviai įsitraukusi į NATO vadovaujamų Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane, kurioje šalis dalyvauja nuo 2001 metų.

1999 metais Lietuvos ir Turkijos Vyriausybės yra pasirašiusios susitarimą dėl bendradarbiavimo karinio mokymo srityje, o 2004 metais – susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos pramonės srityje. Paskutinį kartą Turkijos ir Lietuvos gynybos ministrai susitiko 2002 metais.

Vaizdo medžiaga I dalis

Vaizdo medžiaga II dalis

Alfredo Pliadžio nuotr.

Šaltinis: http://www.msb.gov.tr/anasayfa/phpscr/anasayfa.html\

www.kam.lt

Lietuva - Turkija , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra