Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Suomijos gynybos ministerijos nuolatinis sekretorius

Autorius: Data: 2012-03-13 , 11:57 Spausdinti

2012 m. kovo 12 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Suomijos gynybos ministerijos nuolatinis sekretorius generolas leitenantas Arto Rätas (Arto Rät). Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su svečiu aptarė Europos Sąjungos bendrosios saugumo politikos aktualijas, artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, NATO transformacijos ir NATO vadovų susitikimo gegužę Čikagoje, JAV, kitus klausimus.

Lietuva su Suomija, kuri nėra NATO narė, bet dalyvauja NATO Partnerystės taikos labui programoje, plėtoja aktyvų dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje. Šalys aktyviai bendradarbiauja įgyvendindamos bendrus Baltijos valstybių projektus užtikrinant šalių oro erdvės stebėjimą ir kuriant saugesnę aplinką Baltijos šalių kaimynystėje. Suomija, būdama viena iš Baltijos jūros stebėjimo ir bendradarbiavimo (SUCBAS) iniciatyvos steigėjų, aktyviai remia Lietuvos narystę šiame projekte, kurio tikslas – integruoti jūros stebėjimo sistemas Baltijos jūros regione. Taip pat Suomija dalyvauja Baltijos gynybos koledžo Tartu (Estija) veikloje, yra siuntusi savo atstovus ir finansavusi koledžo veiklą. Šiuo metu koledže dėsto vienas Suomijos dėstytojas.

Suomija yra viena iš aktyviausių Lietuvoje rengiamų tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis“ dalyvių. Suomijos kariai pratybose dalyvauja jau nuo 2003 m., o į 2011 m. vasarą vykusias pratybas buvo atvykę 280 suomių karių.

Lietuva iš Suomijos bendrovės „Oy Sisu Auto AB“ yra įsigijusi modernius, didelio pravažumo daugiaašių (8×8) daugiafunkcinės paskirties kovos aprūpinimo šarvuotus sunkvežimius SISU E11T.

Lietuvos ir Suomijos bendradrabiavimas gynybos srityje vyksta pagal 2001 m. šalių gynybos ministerijų pasirašytą tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo karinėje srityje.

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Suomija , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra