Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Lenkijos kariuomenės vadas Mieczysławas Cieniuchas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 6 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi su oficialiu vizitu Vilniuje viešintis Lenkijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas (kariuomenės vadas) generolas Mieczysławas Cieniuchas (Mieczysław Cieniuch).
 
Svečias susitiko su krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene, kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, kitais ministerijos ir kariuomenės atstovais.
 
Aptariant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, ministrė R. Juknevičienė ir kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius pabrėžė NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse tęstinumo svarbą. Lenkijos kariuomenės vadas gen. M. Cieniuchas sakė, kad Lenkija tvirtai remia ir supranta nuolatinės oro policijos misijos Baltijos šalyse svarbą ir yra pasiruošusi dalyvauti joje, jei bus toks Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimas.
 
Susitikimuose su svečiu taip pat buvo aptarti projekto, numatančio įsteigti trišalę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą (LITPOLUKRBRIG), klausimai. Šiuo metu šalys derina tarpusavio supratimo memorandumą, nustatantį šalių įsipareigojimus šiam projektui.
 
Ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas susitikimuose su gen. M. Cieniuchu taip pat aptarė Lenkijos ir Lietuvos karių dalyvavimą tarptautinėje misijoje Afganistane. Svečiui buvo pristatyti Lietuvos planai drauge su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija steigti Policijos operacinę mokymo ir sąveikos grupę, kuri Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupėje turėtų pradėti veikti šių metų lapkritį.
 
Kalbant apie glaudesnį Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių bendradarbiavimą nuspręsta keistis patirtimi, įgyta šalims dalyvaujant NATO tarptautinėse saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane ir bendrose karinėse pratybose. Po susitikimo su ministerijos ir kariuomenės vadovybe gen. M. Cieniuchas lankėsi Antakalnio kapines, kur pagerbdamas Sausio 13-osios aukų atminimą padėjo gėlių ant Lenkijos karių kapų.
 
Gen. M. Cieniuchas dabartinėse pareigose pakeitė per Smolensko tragediją žuvusį generolą leitenantą Franciszeką Gągorą (Franciszek Gągor). Prieš perimdamas vadovavimą Lenkijos kariuomenei, gen. M. Cieniuchas buvo Lenkijos gynybos ministro patarėju.
 
Lietuva ir Lenkija aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Nuo 1993 metų šie santykiai plėtojami pagal šalių gynybos ministerijų tvirtinamą ir reguliariai atnaujinamą bendradarbiavimo planą.
 
Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ir Lenkijos kariai kartu su kariais iš Vokietijos, Slovakijos ir Latvijos budėjo bendrai suformuotoje Europos Sąjungos kovinėje grupėje.
 
Šių metų gegužės–rugpjūčio mėnesiais maždaug 100 Lenkijos karinių oro pajėgų karių su keturiais naikintuvais Mig-29 buvo dislokuoti Aviacijos bazėje Šiauliuose ir dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Prieš tai Lenkijos kariai Baltijos oro erdvėje patruliavo 2006 ir 2008 metais.
 
Šalys taip pat aktyviai bendradarbiauja siųsdamos savo karius dalyvauti viena kitos rengiamose tarptautinėse pratybose ir mokymuose.
 
Anksčiau Lietuvos kariai Lenkijos vadovaujamų karinių vienetų sudėtyje dalyvavo tarptautinėse operacijose Irake, Kosove.
 
1999–2007 metais veikė bendras Lietuvos ir Lenkijos batalionas LITPOLBAT. Batalionas buvo suformuotas siekiant stiprinti Lietuvos karinį bendradarbiavimą su Lenkija, kuri 1999 metais tapo NATO nare, ir padėti Lietuvos kariuomenei rengtis integracijai į NATO karines struktūras.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra