Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Turkijos gynybos atašė

Autorius: Data: 2013-07-09 , 16:48 Spausdinti

Liepos 9-ąją Krašto apsaugos ministerijoje vyko atsisveikinimo su pareigas baigusiu Turkijos gynybos atašė ceremonija, kurioje krašto apsaugos viceministras Marijus Velička pulkininkui Hasanui Hoşoğlu (Hasan Hoşoğlu) įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“ už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Turkijos karinį bendradarbiavimą. Po apdovanojimo įteikimo vyko naujojo Turkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininko leitenanto Osmano Eriklio (Osman Erikli) akreditacijos ceremonija.

Akreditacijos ceremonijoje viceministras M. Velička padėkojo Turkijai už aktyvų bendradarbiavimą kuriant NATO akredituotą Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje. „Džiaugiamės, kad Turkija yra Lietuvos partnerė NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre ir esame dėkingi už jūsų indelį sprendžiant kilusius iššūkius energetinio saugumo srityje“, – sakė viceministras M. Velička.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Turkijos ambasadorius Akinas Alganas (Akin Algan), Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai.

Plk. ltn. O. Eriklis, kaip ir ankstesnieji Turkijos gynybos atašė, yra akredituojamas trims šalims – Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai. Turkijos gynybos atašė reziduoja Varšuvoje.

Iki paskyrimo į diplomatinę tarnybą plk. ltn. O. Erikli tarnavo Turkijos kariuomenės generaliniame štabe ir vadovavo Sausumos pajėgų I motorizuotajam pėstininkų batalionui Stanbule.

Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimas vyksta pagal Lietuvos ir Turkijos Vyriausybių pasirašytus susitarimus dėl kontaktų ir bendradarbiavimo karinėse technikos ir mokslo, taip pat karinio mokymo bei gynybos pramonės srityse.

Lietuvos kariai dalyvavo įvairiuose Turkijos karinėse mokymo institucijose rengiamuose kursuose: kovos su kibernetiniu terorizmu, krizių valdymo, ginkluotų konfliktų teisės, kt.

Turkija taip pat prisidėjo prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. Šios šalies karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“ Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti 2006 m. balandžio-liepos mėnesiais.

Turkija yra viena iš šalių, kuri 2012 m. kartu su Italija, Latvija ir Lietuva dalyvavo įsteigiant NATO akredituoto Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje. Nuo rugpjūčio pradžios NATO Energetinio saugumo kompetencijos centre pradės dirbti vienas Turkijos karinis atstovas.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose:

1. Naujasis Turkijos gynybos atašė pulkininkas leitenantas Osmanas Eriklis

2. Turkijos ambasadorius Lietuvoje Akinas Alganas

3. Pareigas baigęs pulkininkas Hasanas Hoşoğlu (dešinėje)

4. Pulkininkas Hasanas Hoşoğlu ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička

5. Turkijos ambasadorius Lietuvoje Akinas Alganas ir krašto apsaugos viceministras Marijus Velička

Kariuomenė , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra