Krašto apsaugos ministerijoje – akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“ baigimo ceremonija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 6 d. 10 val. Krašto apsaugos ministerijoje (Totorių g. 25/3) vyks padėkos renginys-akcija „Geros širdys – šiltos kojos“, kurio metu Afganistano Goro provincijos vaikams šiltas kojines numezgusiems Lietuvos žmonėms dėkos akcijos rengėjai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu suformuotos Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-12) ir VšĮ „Savanorių centras“ atstovai.
 
Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, į misiją Afganistane išvyksiantys kariai, akcijos dalyviai.
 
Nuo birželio iki spalio mėnesio vykdyta akcija susilaukė didelio Lietuvos visuomenės susidomėjimo ir palaikymo – Goro provincijos vaikams Lietuvos žmonės numezgė ir padovanojo apie 1 500 porų kojinių.
 
Į akciją aktyviai įsitraukė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija, Panevėžio moterų pataisos namai, misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai ir jų artimieji, taip pat pavieniai geros širdies žmonės. Paramos akciją siūlais parėmė mezgimo ir siūlų įmonės.
 
Kojines į Afganistano Goro provinciją nugabens lapkritį į misiją išvykstantys PAG-12 kariai.
 
Goras – viena iš 34 Afganistano provincijų. Įsikūręs centrinės Afganistano dalies Šiaurės-Vakaruose. Provincijos sostinė – Čagčaranas.
 
Goras – skurdžiausia ir labiausiai atsilikusi šalies provincija, nuvarginta ne tik ilgamečių karų ir stichinių nelaimių, bet ir vis dar nesibaigiančių ginkluotų konfliktų tarp vietinių genčių.
 
Labiausiai pažeidžiama ir neapsaugota visuomenės grupė Afganistane – moterys ir vaikai.
 
Žiemos (lapkričio-kovo mėnesiais) Afganistane itin atšiaurios ir sniegingos. Iš misijų Gore grįžę Lietuvos kariai pasakojo, jog dėl skurdo dažna šeima neišgali pasirūpinti šiltais drabužiais ir vaikų apavų. Vaikai, kuriems buvo amputuotos nušalusios galūnės, šiandien Afganistane nesuskaičiuojami. Šalyje jaučiama milžiniška humanitarinės ir socialinės pagalbos stoka.
 
Panašios labdaros akcijos, skirtos Goro vaikams, kartu su Lietuvos kariais organizuojamos ne pirmą kartą. Praėjusią žiemą Goro provincijos vaikučius pradžiugino žieminės kepurės ir VšĮ „Savanorių centro“ nupirkti žieminiai batai, kuriuos į Gorą nugabeno ir vaikams išdalijo PAG dešimtoji Lietuvos karių pamaina.
 
Lapkritį į Afganistaną išvykstanti PAG-12 suformuota daugiausia iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Be Lietuvos karių, PAG tarnauja ir dirba kariai ir civiliai iš Japonijos, Danijos, Ukrainos, JAV, Gruzijos. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.
 
Informacija dalyviams ir žurnalistams:
 
Renginys vyks 2010 m. spalio 6 d., trečiadienį, ceremonijos pradžia – 10 val. Krašto apsaugos ministerijos Juodojoje salėje (I aukštas).
 
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamentą, tel. (8 5) 278 5270, (8 5) 278 5208, (8 5) 273 5519.
 
Alfredo Pliadžio nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra