Krašto apsaugos ministerijoje – mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas

Autorius: Data: 2012-04-27 , 16:13 Spausdinti

Penktadienį, 2012 m. balandžio 27 d., LR krašto pasaugos ministerijoje įvyko 17-asis respublikinio mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas, kuriame dalyvauja trisdešimt atrankiniuose konkurso etapuose geriausiai pasirodžiusių moksleivių ir juos paruošusių mokytojų iš visos Lietuvos.

Konkurso nugalėtojams apdovanojimus įteikė krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika bei kiti konkurso organizatoriai ir rėmėjai.

Finale mokiniai varžosi dviejuose etapuose. Pirmojo metu finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis varžosi dėl geriausiojo grupėje vardo. Finalo nugalėtojai paaiškės per antrąjį etapą, kuriame žinių mūšyje varžysis penki grupių nugalėtojai ir aktyviausias dalyvis iš salės. Pastarųjų teisingų atsakymų skaičius ir nulems konkurso nugalėtoją.

Konkurso finalo pertraukoje dalyviai apsilankė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. Mokiniai susitiko su Garbės sargybos kuopos kariais, susipažino su padalinio paskirtimi, padedami karių finalininkai pabandė atlikti keletą rikiuotės elementų. Konkurso dalyviai taip pat galėjo pabendrauti su bataliono kariais apie jų tarnybą, laisvalaikį, pamatyti jų kasdienybę.

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – respublikinis mokinių konkursas, skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams, rengiamas jau šešioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Konkursas vyksta trimis etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, trečiasis, finalinis, organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. SKAT tuo metu daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanyta kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

Kpt. Darius Toleikis, mob. 8 685 39 497

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra