Krašto apsaugos ministerija ir Ateitininkų federacija sutarė ugdyti pilietišką jaunimą

Autorius: Data: 2011-03-24, 08:20 Spausdinti

2011 m. kovo 23 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos jaunimo organizacijos Ateitininkų federacijos pirmininkė Rozvita Vareikienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį ugdant jaunimo pilietiškumą.

Krašto apsaugos ministerijoje vykusioje sutarties pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė, Lietuvos kariuomenės ordinaras Gintautas Grušas, Krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės ir Ateitininkų federacijos atstovai.

Pasirašoma sutartimi Krašto apsaugos ministerija ir Ateitininkų federacija įsipareigojo bendradarbiauti ugdant patriotiškai nusiteikusius, tautiškai sąmoningus, sąžiningus, drąsius jaunuolius, pasirengusius aktyviai ir atsakingai įsijungti į kultūrinę, intelektinę ir visuomeninę veiklą.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje ministrė R. Juknevičienė sakė, kad Krašto apsaugos ministerija ir kariuomenė siekia, kad ryšys su patriotizmą skatinančiomis organizacijomis būtų tvirtas ir nuoširdus, ir kad tokios organizacijos, kaip Ateitininkų federacija, yra pamatas ugdant patriotišką jaunimą. Ministrė paragino organizaciją būti arčiau krašto apsaugos sistemos ir tikėti tuo, ką daro.

Pasak Ateitininkų federacijos pirmininkės R. Vareikienės, ateitininkų sąjūdis visuomet ypatingą dėmesį skyrė Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. „Organizacijos nariai kovojo už laisvą Lietuvą tarnaudami Lietuvos kariuomenėje, dalyvaudami partizaninėje kovoje, skleisdami laisvą žodį, siekdami Lietuvos nepriklausomybės. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas padės ir šiandienį jaunimą sudominti krašto apsauga, paskatins domėtis valstybės gynimo, aukojimosi savo šaliai klausimais, ugdys patriotiškus, sąmoningus piliečius, “– sakė Ateitininkų organizacijos pirmininkė.

Bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija Ateitininkų organizacija supažindins jaunimą su Lietuvos kariuomenės istorija ir tradicijomis, skatins narius dalyvauti krašto apsaugos sistemos renginiuose, supažindins jaunimą su kario profesija, piliečių kariniu rengimu.

Jau ir anksčiau ateitininkai dalyvaudavo krašto apsaugos sistemos organizuojamuose renginiuose, dalyvaudavo Kariuomenės ir visuomenės dienos šventėse, kariai padėdavo organizacijos nariams organizuoti renginiuose, vadovaudavo vaikų grupelėms stovyklose.

Artimiausias Ateitininkų federacijos renginys – Moksleivių ateitininkų pavasario akademija – taip pat vyks bendradarbiaujant su kariuomene. Pirmą kartą Moksleivių akademija vyks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje (Jonavos r.). Tokias akademijas organizacija jau daugiau nei 20 metų per moksleivių atostogas rengia įvairiose Lietuvos vietose.

Ateitininkai – tai katalikiška jaunimo ugdymo organizacija, kurios tikslas – ugdyti patriotiškai nusiteikusius jautrios širdies, tvirtos valios ir šviesaus proto jaunuolius, kurie aktyviai ir kūrybiškai įsijungtų į religinę, visuomeninę, kultūrinę, intelektualinę ir pilietinę veiklą.

Šiuo metu Ateitininkų federacija vienija daugiau kaip tris tūkst. narių Lietuvoje. Dar tiek pat veikia išeivijoje – JAV, Kanadoje, Vokietijoje, Belgijoje, kt. Pagrindinė ateitininkų veikla vyksta moksleiviškose kuopose, kurių apie 100 veikia net mažiausiose Lietuvos gyvenvietėse. Ateitininkai vadovaujasi tautiškumo, visuomeniškumo, inteligentiškumo, šeimyniškumo ir katalikiškumo principais.

Ateitininkų organizacijai priklausė tokios iškilios asmenybės kaip Juozas Lukša Daumantas, Julijonas Būtėnas, Mykolas Krupavičius, Vladas Jurgutis, Antanas Maceina, Stefanija Ladigienė, Pranas Dovydaitis, Stasys Šalkauskis ir daugelis kitų.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra