Krašto „Afganai“ susitiko Trakų rajone

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šį savaitgalį (2010 09 11) Šilutės ir Klaipėdos 1979–1989 metų Afganistano karo veteranai viešėjo Trakų rajone, prie Paluknio ežero. „Afganų“ – taip save vadina to karo veteranai – sąskrydį Lietuvos Afganistano karo dalyvių asociacijos nariams ten surengė Vilniaus sąjunga.
 
Šilutės Afganistano karo dalyvių draugijai sąskrydyje atstovavo draugijos pirmininkas Orestas Lidžius, draugijos valdybos narys Arūnas Liepinis, Nikolajus Lacko iš Rupkalvių kaimo, katytiškis Stanislovas Tubutis ir Saugose gyvenantis Rolandas Milius su šeimomis.
 
Sostinės „Afganai“ sąskrydžio svečius pasitiko su puikia nuotaika ir garuojančia šviežiai pririnktų grybų sriuba.
 
Pagerbę tylos minute negrįžusius iš Afganistano Lietuvos vyrus ir pasistiprinę, sąskrydžio dalyviai leidosi pramogauti: vieni dalyvavo vilniečių sugalvotose sporto rungtyse, kiti mirkė meškeres Paluknio ežero vandenyje.
 
Sporto varžybose ypač aktyvūs buvo šilutiškiai, jie ir susišlavė beveik visus prizus. O R. Milius buvo nepralenkiamas dar ir neįskaitinėse meškeriojimo varžybose – jis vienintelis sugavo du kilograminius karšius.
 
Vakare „Afganai“ su visa Lietuva sėdo prie televizoriaus ekrano žiūrėti pasaulio krepšinio čempionato pusfinalio, kuriame tą vakarą susitiko Lietuvos ir JAV rinktinės.
 
Lietuvos Afganistano karo dalyvių asociacijos pirmininkas Vytas Lukšys sąskrydžio dalyviams pristatė vos prieš dieną iš spaustuvės parvežtą naują to karo veteranų prisiminimų knygą „Lietuva Afganistane“ (knygos sudarytojas rašytojas, žurnalistas Mindaugas Peleckis). Buvo aptarti einamieji asociacijos reikalai.
 
Įdomiausios sąskrydžio akimirkos buvo užfiksuotos šį rudenį pradėto kurti dokumentinio filmo apie lietuvius Afganistano karius juostoje.
 
Šilutiškių Afganistano karo veteranų šeimos Paluknyje pasipuošė naujais tamsiai mėlynos spalvos marškinėliais su draugijos ženklu ant krūtinės ir asmens vardu ant nugaros. Juos draugijai dovanojo kraštietis Europos parlamento narys Zigmantas Balčytis.
 
Draugijos narių išvyką į Trakų rajoną parėmė pagėgiškio Seimo nario Kęsto Komskio labdaros ir paramos fondas.
 
Oresto Lidžiaus nuotr.
 
www.silutesetazinios.lt
 
Nuotraukoje: Poilsis prie stovyklos laužo Paluknyje

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra