Krašto „afganai“ stovyklavo prie Jūros

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Praėjusį savaitgalį, 2010 m. liepos 31 d. – rugpjūčio 1 d., Snieguolės Stonienės individualios įmonės „Agrūnė“ stovyklavietėje prie Jūros upės, ties Mociškių kaimu (Vilkyškių sen., Pagėgių sav.), įvyko Afganistano karo (1979–1989 m.) veteranus iš Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės vienijančios draugijos narių šeimų sąskrydis.
 
Įsikūrę puikiai įrengtoje ir sutvarkytoje stovyklavietėje, sąskrydžio dalyviai rikiavosi šeimomis Šilutės Afganistano karo dalyvių draugijos vėliavos pakėlimo ceremonijai.
 
Pirmiausiai, kaip dera tokia proga, visi žuvusieji Afganistano kare buvo pagerbti tylos minute. Po to vyrai „raportavo“ draugijos pirmininkui Orestui Lidžiui apie jų šeimų pasirengimą dalyvauti sąskrydyje.
 
Garbė pakelti vėliavą šį kartą buvo suteikta vienam iš vyriausių draugijos narių šilutiškiui Gediminui Užgaliui.
 
Šiek tiek pasistiprinę, „afganai“ (taip save vadina 1979–1989 metų Afganistano karo dalyviai – red. pastaba) su šeimomis pasklido po stovyklavietę: vieni nuskubėjo patikrinti savo taiklumo šaudant į taikinį iš orinio šautuvo, kiti nieko nelaukdami pūkštelėjo į tvenkinio vandenį.
 
Nors pramogų nestigo visą dieną – dar vyko krepšinio 3×3 turnyras (finalininkus savo sode Saugose užaugintais persikais apdovanojo draugijos nario Rolando Miliaus šeima), stovyklautojai daužė kamuolį paplūdimio tinklinio ir futbolo aikštelėse, o praalkę kūrė laužą ir virė žuvienę, kepė mėsą, – „afganai“ rado laiko ir draugijos reikalams aptarti.
 
Pavakarę buvo iškaitinta pirtelė, o sutemus stovyklos padangę nušvietė įvairiaspalviai dangaus žibintai – po vieną nuo kiekvienos šeimos…
 
Asociacija „Šilutės Afganistano karo dalyvių draugija“ įkurta 2008 metų pradžioje. Šiuo metu ji vienija 15 karo veteranų ir jų šeimas iš Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės.
 
Pastarajame sąskrydyje dalyvavo 6 šeimos: O. Lidžiaus ir Raimondo Židonio (Šilutė), Nikolajaus Lacko (Rupkalviai, Šilutės sen.), R. Miliaus (Saugos), Stanislovo Tubučio (Katyčiai) ir Vytauto Vaivados (Pagėgiai). G. Užgalis šį kartą į sąskrydį atvyko vienas.
 
Sąskrydžius savo narių šeimoms draugija rengia trečius metus iš eilės, pastaruosius du kartus – draugijos rėmėjos S. Stonienės įmonės „Agrūnė“ poilsiavietėje.
 
Stanislovo Tubučio nuotr.
 
www.silutesetazinios.lt
 
Nuotraukose;
 
1. Krašto afganų stovyklavietė prie jūros
2. Draugijos vėliavą iškėlė šilutiškis G. Užgalis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra