Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje plevėsavo Baltijos šalių ir Ukrainos vėliavos

Autorius: Data: 2014-03-12 , 12:21 Spausdinti

 

Virginija MAKSVYTYTĖ, Kaunas

Vakar, 16 val., Kovo 11-osios proga Vilniuje Vokiečių gatve ir Gedimino prospektu nusidriekė kelių tūkstančių žmonių minia nešina Lietuvos valstybinėmis, istorinėmis ir įvairių tautinių organizacijų vėliavomis. Kaip ir kiekvienas metais, taip ir šiais, eitynes centrinėmis miesto gatvėmis organizavo LTC ir LTJS. Eitynėse susirinkę buvo rezistentai, Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai, Tautinis jaunimas, Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, įvairios tautinės organizacijos, kultūros ir mokslo žmonės, paprasti Lietuvos patriotai. Aplankyti ir pasveikinti Lietuvą Kovo 11-osios proga atvyko Latvijos ir Estijos atstovai. Tiesiai iš Maidano eitynėse apsilankė Ukrainos ansamblis „TaRūta“, susirinkusiuosius lietuvius pasveikino Ukrainos atstovas, Tautininkų partijos pirmininkas Julius Panka, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Antanas Terleckas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Gintaras Songaila. Signataras Algirdas Patackas dėl sveikatos problemų pasveikinti susirinkusiųjų neatvyko. Pagrindiniu šventės akcentu tapo motociklininkų klubas „Vorai MC“, kurie motorizuota kolona pajudėjo nuo Vilniaus miesto rotušės link Seimo.

Giedotas ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos himnas

Šiemet patriotinėms eitynėms buvo pasirinktas kitoks maršrutas nei visada. Norintys žygiuoti kolonoje, rinkosi Rotušės aikštėje 15 val., iš kurios lygiai po valandos buvo pajudėta Vokiečių gatvės ir Gedimino prospekto link iki pat Seimo. Šventė buvo pradėta patriotinėmis Jono Čepulio ir Aleksandro Makėjavo dainomis. Prieš prasidedant eitynėms, Lietuvą su nepriklausomybės diena atvyko pasveikinti tiesiai iš Maidano ansamblis „TaRūta“, kuris kartu su lietuviais giedojo savo šalies himną. Eisenoje buvo ne vienas žmogus, kuris išreikšdamas solidarumą Ukrainos žmonėms į eitynes atėjo nešinas Ukrainos vėliava. Vienas iš organizuotų eitynių akcentų buvo šiandieninės Ukrainos problemos: kolonas priekyje buvo nešamas plakatas, kuriame buvo Ukrainos ir Lietuvos simbolika bei užrašas „Už jūsų ir mūsų laisvę“. Kolonai sustojus prie Seimo, prasidėjo sveikinimo kalbos. Pasveikinti Kovo 11-osios proga lietuvius negalėjo Maidano lyderis S. Banderas, vietoj jo buvo įgaliotas atstovas, kuris visus Lietuvos žmones pasveikino su Nepriklausomybės atkūrimo švente ir prisimė bendrą Lietuvos ir Ukrainos istoriją, išreiškė padėką Lietuvos žmonėms. Susirinkusieji atšvęsti Nepriklausomybės dieną palydėjo šią kalbą šūkiais „slava Ukraini“.

Nesulaukta jokių provokacijų

Šiemet Kaune vykusiose Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos organizuotose eitynėse Vasario 16 -osios proga prieš dviejų tūkstančių patriotiškai nusiteikusių žmonių minią sugebėjo protestuoti vos dvidešimt save antifašistais įvardijančių jaunuolių. Šiais metais organizuotose Kovo 11-osios eitynėse Vilniuje nieko panašaus nenutiko, eitynės praėjo ramiai be jokių incidentų. Nors įpusėjus eitynėms buvo pradėtos naudoti trijų spalvų dūminės šaškės, kas su policijos pareigūnais nebuvo suderinta, tačiau joks didesnis incidentas neįvyko. Eitynės prasidėjo jau visiems tradicija tapusiais šūkiais „Lietuva-lietuviams“, „Didžiuokis ir apgink savo lietuvybę“. Eiseną šiemet lydėjo ne tik motociklininkų klubas „Vorai MC“, bet ir viduramžių rekonstrukcijos klubų vaikinai, kurie vilkėdami LDK karių šarvus nešė ant baslio užmautą galvos imitaciją, ant kurios buvo užrašyti Rusijos prezidento vardo inicialai „PTN“. Panašiai kaip ir Kaune, Vilniuje šiais metais buvo ne mažai plakatų raginančių neparduoti žemės užsienio piliečiams, ankstinti referendumo datą.

Kovo 11-oji , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra