Kovai su korupcija reikalingos jaunimo iniciatyvos

Autorius: Data: 2012-07-09 , 14:40 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. liepos 9 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo tarptautinės „Transparency International“ vasaros mokyklos prieš korupciją atidaryme.

Jau trečiąkart Lietuvoje organizuojamoje unikalioje vasaros mokykloje jaunimas analizuoja korupcijos priežastis bei apraiškas, susipažįsta su pagrindinėmis korupcijos tyrimų priemonėmis, būdais skatinti skaidrumą ir priešintis korupcijai savo aplinkoje.

Kovą su korupcija svarbiausiu savo veiklos prioritetu įvardijanti Prezidentė pabrėžia jaunimo iniciatyvų svarbą. Pasak šalies vadovės, aktyvus, sąžiningas ir nepakantus korupcijai jaunimas kuria skaidresnę visuomenę.

Jau trečią kartą Vilnius savaitei tampa pasauline antikorupcijos sostine. Kasmet vis daugiau jaunimo įsijungia į kovą su korupcija, dalinasi gerąja praktika ir patirtimi. Tai rodo, kad požiūris į korupciją keičiasi ir kova tampa rezultatyvi“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, kovoje su korupcija niekam neturi būti jokių išlygų.

Per trejus Prezidentės kadencijos metus sukurti nauji įrankiai su korupcija kovojančioms institucijoms ir jau pradėta jais naudotis – pailginti senaties terminai, padidintos baudos, įteisintas išplėstinis turto konfiskavimas. Dėl neteisėto praturtėjimo jau pradėta 90 ikiteisminių tyrimų.

Šiemet „Transparency International“ vasaros mokykloje dalyvauja daugiau nei 100 studentų iš 36 pasaulio šalių.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra