Kosto Dereškevičiaus paroda

Autorius: Data: 2012-12-17 , 10:35 Spausdinti

2012 m. gruodžio 20 d., ketvirtadienį, 17 val. VDA Ekspozicijų salėse Titanikas (Maironio g. 3, Vilnius) vyks Kosto Dereškevičiaus tapybos parodos „sutikta moteris : Tapyba 1968-1987“ atidarymas.

Kostas Dereškevičius XX a. 7-ajame ir 8-ajame dešimtmetyje kartu su bičiuliais iš „Ketveriukės“ grupės Algimantu Kuru, Arvydu Šalteniu ir Algimantu Švėgžda ideologinių suvaržymų sąlygomis pirmieji pradėjo vaizduoti nepagražintus to meto žmones, besikeičiančią aplinką ir naujus banalius, net brutalius jos ženklus.

Viena iš svarbiausių temų K. Dereškevičiui šiuo periodu tapo moterų atvaizdai. Per juos menininkas atsiskleidžia ir kaip skeptiškas sovietmečio realybės stebėtojas ir kaip ARS tradicijos su pop menu įtaką patyręs menininkas.

K. Dereškevičius tapo ne portretus, bet atsitiktinai mieste, kurorte, laukuose ar kelyje sutiktas moteris. Mažesnė, bet glaudžiai su šia tema susijusi jo kūrybos dalis – moterų aktai. Įdomūs ir paveikslai metonimijomis per daiktus perteikiantys moters metaforą.

Į moteris K. Dereškevičius žvelgia su linksmu humoru, kuris įgauna net grotesko, kai siekiama atskleisti jų „troškimų“ disonansą su sovietmečio socialine tikrove. Bet tapytojo žvilgsnis gali būti ir susižavėjęs, erotiškas.

Parodoje rodomi darbai iš Vilniaus dailės Akademijos muziejaus ir Modernaus meno centro rinkinių, kaip ir iš privačių kolekcijų.

Paroda skirta Kosto Dereškevičiaus 75-mečio jubiliejui.

Veiks iki 2013 m. sausio 19 d.

Organizatoriai: Modernaus meno centras ir Vilniaus Dailės Akademija.

Kuratorė: Raminta Jurėnaitė.

Darbo laikas: II-VI 12-18 val. VII-I ir Valstybinių švenčių dienomis nedirbame 

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra