Korupcijai neturi būti jokio pakantumo

Autorius: Data: 2016-07-07 , 14:38 Spausdinti

Korupcijai neturi būti jokio pakantumo

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tarptautinėje „Transparency International“ vasaros mokykloje su jaunimu diskutavo apie korupciją ir priemones, kurios padėtų siekti didesnio skaidrumo.

Jau septintą kartą Lietuvoje organizuojamoje iniciatyvoje šiemet dalyvauja per 100 žmonių iš 60 pasaulio valstybių.

„Skaidri valdžia, reikli ir korupcijai nepakanti visuomenė – bendras visos Lietuvos tikslas. Korupcija neturi sienų, o globalėjančiame pasaulyje ji pasireiškia vis naujesnėmis formomis. Todėl aktyvi kova ir priešinimasis nesąžiningumui yra ypač svarbūs“, – sakė šalies vadovė.

Kad korupcija daro milžinišką žalą, įrodo ir ekonominiai rodikliai. Vien tik Europos ekonomikai per metus korupciniai nusikaltimai padaro žalos daugiau kaip už 120 milijardų eurų.

Prezidentės teigimu, Lietuva – gera vieta skaidrumo sambūriui. Pastaraisiais metais nuosekliai kilusi korupcijos suvokimo indekso skalėje, pernai mūsų šalis buvo 32 iš 168 valstybių. Per pastaruosius 5 metus korupcijos suvokimo indekse Lietuva pakilo 20 vietų aukštyn.

Pagal naujausio Lietuvos korupcijos žemėlapio duomenis, tarp Lietuvos gyventojams aktualių problemų korupcija užima 6-ą vietą. Labiausiai paplitusios mūsų šalyje korupcijos formos – kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnyba.

Prezidentės spaudos tarnyba

LietuvaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra