Kontrabandos organizavimu įtariamas rusas pasieniečiams įkliuvo po puspenktų metų

Autorius: Data: 2012-04-13 , 10:17 Spausdinti

Pagėgių pasieniečiai sulaikė kontrabandinių cigarečių į Lietuvą ir pinigų iš jos gabenimo organizavimu įtariamą Rusijos pilietį. Šie nusikaltimai buvo įvykdyti prieš puspenktų metų, o rusas sulaikytas dabar, kai bandė patekti į Lietuvą.

Antradienį, 2012 m. balandžio 10 d., atliekant tęstinius ikiteisminio tyrimo dėl kontrabandos gabenimo per sieną veiksmus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai Panemunės pasienio kontrolės punkte sulaikė 39-erių Rusijos pilietį. Jis į Lietuvą pėsčiomis vyko iš Kaliningrado srities.

Vyras įtariamas 2007 m. rugsėjo 14 d. organizavęs stambaus masto pinigų kontrabandą per valstybės sieną. Tuomet jis kaip organizatorius nebuvo sulaikytas, o pasieniečiams įkliuvo didelį kiekį nedeklaruotų pinigų gabenęs kurjeris.

2007-ųjų rugsėjo 14 d. VSAT Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai Ramoniškių punkte atliko pakartotinį iš Lietuvos į Rusiją vykstančio automobilio BMW 524 patikrinimą. Jį vairavęs 39-erių dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę turėjęs Jonavos rajono gyventojas Vitalijus Kondrašinas buvo ką tik praėjęs muitinės ir dokumentų kontrolę.

Pagėgių rinktinės operatyvininkai, detaliai apžiūrėję automobilį, tada po keleivio sėdyne ir vaistinėlėje rado nedeklaruotus 87 500 JAV dolerių ir 1 500 litų. Vairuotojo kišenėse pasieniečiai aptiko dar 2 tūkst. JAV dolerių ir 400 Rusijos rublių. Iš viso vyras neteisėtai iš Lietuvos bandė išvežti pinigų, kurių vertė buvo daugiau kaip 225 tūkst. litų.

VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų duomenimis, šiais pinigais buvo planuota atsiskaityti su „verslo partneriais“ Rusijoje už iš šios šalies į Lietuvą kontrabanda per Nemuną gabentas cigaretes. Tai buvo apie 500 dėžių (250 tūkst. pakelių) cigarečių „Saint George“ krovinys.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos gabenimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. V. Kondrašiną 2007 m. gruodžio 14 d. Kauno apygardos teismas nuteisė dėl pinigų kontrabandos ir skyrė 200 (26 tūkst. litų) MGL bausmę su pasieniečių sulaikytų pinigų konfiskavimu.

Nuteisus kurjerį byla buvo baigta, tačiau Kauno apygardos prokuratūros ir VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnų iniciatyva 2011 m. kovo 23 d. tyrimas atnaujintas. Atlikus papildomus ikiteisminio tyrimo veiksmus VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai sulaikė 32-ejų Tauragės gyventoją Ruslaną Ivanovą, 2007 m. vykdytos cigarečių bei pinigų kontrabandos organizatorių Lietuvoje. Jis įkliuvo prie sienos su Lenkija, kai bandė išvykti iš Lietuvos.

R. Ivanovas Kauno apygardos teismo 2012 m. vasario 20 d. buvo nuteistas, jam skirta 300 MGL (39 tūkst. litų) bausmė.

Nuteisus R. Ivanovą Kauno apygardos prokuratūroje buvo nuspręsta tęsti ikiteisminį tyrimą. Siekta nustatyti kontrabandos organizatorius Rusijoje, kurie organizavo grynųjų pinigų gabenimą iš Lietuvos bei neteisėtą cigarečių plukdymą į Lietuvą per Nemuną.

Po ilgo ir kruopštaus Kauno apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, VSAT Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo ir Operatyvinės veiklos skyrių pareigūnų darbo antradienį ir buvo sulaikytas į Lietuvą vykęs 39-erių Rusijos pilietis. Jam pareikšti įtarimai dėl stambaus masto kontrabandos organizavimo.

Trečiadienį teismas rusą leido suimti 2 mėnesiams.

Už kontrabandą pagal nusikalstamos veikos metu galiojusį baudžiamąjį įstatymą numatyta bausmė – bauda iki 195 tūkstančių litų arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

VSAT Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė Asta Šimkuvienė

Pagėgių rinktinės archyvo nuotr.

Valstybės siena , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra