Kontrabandiniai rūkalai – dar neregėtos konstrukcijos slėptuvėse

Autorius: Data: 2011-04-21, 12:17 Spausdinti

2011 m. balandžio 20 d. Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė kontrabandinių rūkalų daugiau kaip už 49 tūkst. litų.

Trečiadienio vakarą į Kybartų kelio postą iš Kaliningrado srities krovininiais automobiliais VW atvykę du Lenkijos piliečiai R. D. ir P. W. žodžiu deklaravo, kad negabena jokių prekių, privalomų pateikti muitinei. Tušti krovininiai automobiliai ir dokumentai, pagal kuriuos lenkų vairuojamos transporto priemonės priklausė kitiems asmenims, sukėlė įtarimą, todėl buvo priimtas sprendimas atlikti detalų tikrinimą. Tikrinant automobilius į akis krito labai kruopščiai suvirinto kėbulo rėmo konstrukcijos. Viename automobilyje panaudojus kampinį šlifuoklį ir perpjovus 3 skardos sluoksnius, kėbulo rėme įrengtoje slėptuvėje buvo rasta 3 588 pakeliai įvairių rūšių cigarečių su rusiškomis banderolėmis. Cigaretės įvertintos daugiau kaip 25 tūkst. litų.

Tikrinant kitą automobilį pareigūnai susidūrė su dar nematytais konstrukciniais sprendimais. Krovininio kėbulo rėme įrengta slėptuvė buvo padengta suvirintos skardos sluoksniu, po kuria rastas suvirintos 10-12 mm skersmens armatūros sluoksnis, apjuosiantis visą slėptuvę, ir tik po armatūra buvo įrengta skardinė ertmė. Iš kurios pareigūnai ištraukė 3 530 pakelių įvairių rūšių rusiškų cigarečių. Rūkalų vertė su mokėtinais mokesčiais – daugiau nei 24 tūkst. litų.

Abiems pažeidėjams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai, o neteisėtai gabentos prekės ir automobiliai sulaikyti. Už šį pažeidimą lenkams gresia bauda nuo 10 iki 20 tūkstančių litų. Realizavus sulaikytas cigaretes juodojoje rinkoje, valstybei būtų nesumokėta, preliminariais apskaičiavimais, daugiau kaip 35 tūkst. litų.

Valstybės siena , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra