Konstitucinio Teismo teisėja siūloma Elvyra Baltutytė

Autorius: Data: 2013-11-27 , 14:16 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. lapkričio 27 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Konstitucinio Teismo įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo Seimui teikia Elvyros Baltutytės kandidatūrą eiti Konstitucinio Teismo (KT) teisėjos pareigas.

Teisininkės išsilavinimą ir ilgametę profesinę patirtį žmogaus teisių apsaugos srityje turinti E. Baltytė yra Lietuvos atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT). Per savo karjerą E. Baltutytė yra dirbusi Seimo kontroliere, Lietuvos žmogaus teisių centre, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Teisininkė taip pat turi 14 metų pedagoginio darbo stažą – Mykolo Romerio universitete dėstė tarptautinės žmogaus teisių apsaugos, Europos žmogaus teisių konvencijos ir Europos socialinės chartijos įgyvendinimo disciplinas.

58 metų teisininkė yra dalyvavusi daugybėje tarptautinių mokymų ir seminarų žmogaus teisių apsaugos srityje, išleidusi nemažai publikacijų aktualiais žmogaus teisių apsaugos klausimais. E. Baltutytė moka anglų, rusų, prancūzų kalbas.

Vadovaujantis Konstitucija, Konstitucinio Teismo teisėjus skiria Seimas. Konstitucinio Teismo teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra