Konservatoriai stojo į kovą prieš Ukmergės rajono valdininkų ketinimus sumenkinti Lietuvos partizanų atminimo paminklą

Autorius: Data: 2011-06-28, 13:20 Spausdinti

Konservatoriai stojo į kovą prieš Ukmergės rajono valdininkų ketinimus sumenkinti Lietuvos partizanų atminimo paminklą

Ukmergės rajono Tarybos Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų frakcija kreipėsi į atsakingas institucijas, kad būtų sustabdyti Ukmergės rajono valdininkų ketinimai perkelti Ukmergės miesto turgaus aikštėje esantį 1994 m. pastatytą paminklinį akmenį – memorialą, skirtą partizanų kūnų išniekinimo vietoje pagerbti žuvusius nuo raudonojo teroro, už Ukmergės laisvę.

Ukmergės savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Arvydas Džiugas rajoninėje spaudoje skaitytojus informavo, „kad šalia turgaus esančiame parke pastatytas paminklinis akmuo būtų nukeltas toliau, atsilaisvinusioje vietoje būtų išplėsta automobilių stovėjimo aikštelė.“

Sužinoję apie savivaldybės valdininkų ketinimus Lietuvos partizanų išniekinimo ir atminimo vietoje, kurioje buvo išniekinta apie 200 kūnų, paversti automobilių stovėjimo aikštele, buvome šokiruoti valdininkų nekompetencija ir įžulumu. Reikalaujame nedelsiant sustabdyti bet kokius su tuo susijusius netoleruotinus bendruomenei veiksmus bei reiškiame nepasitikėjimą architekto A. Džiugo kompetencija toliau eiti užimamas pareigas savivaldybėje“, – teigė Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos TS – LKD frakcijos seniūnas Andrius Kalesnikas.

Vertindami Lietuvos partizanų pasipriešinimo okupacijai reikšmę ir jų indėlį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę“, kaip pažymi TS – LKD frakcijos nariai pristatytoje rezoliucijoje, „reikia, kad urbanizuojant minėtą turgaus parko teritoriją būtų deramai suvokiama ir įprasminama rezistencinė kova, jos svarba Ukmergės ir visos Lietuvos istorijoje“.

Rezoliucijoje pažymima, kad Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, vadovaudamasi TS – LKD partijos vertybėmis, imsis visų teisėtų priemonių, siekiant išsaugoti Ukmergės krašto rezistencinės kovos istorinį paveldą ir apginti Lietuvos partizanus!

****************

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS

TĖVYNOS SĄJUNGOS – LIETUVOS KRIKČIONIŲ DEMOKRATŲ FRAKCIJA

Ukmergės rajono savivaldybės Merui

Ukmergės rajono savivaldybės Tarybai

Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui

Lietuvos partizanams

REZOLIUCIJA

2011-06-23

Ukmergė

DĖL PARTIZANŲ ATMINIMO IŠSAUGOJIMO

2011m. gegužės 28d. Ukmergės rajoninio laikraščio „Gimtoji žemė“ Nr. 60 savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas A. Džiugas skaitytojus informavo, „kad šalia turgaus esančiame parke pastatytas paminklinis akmuo būtų nukeltas toliau, o atsilaisvinusioje vietoje išplėsta automobilių stovėjimo aikštelė“.

TS – LKD frakcijos nariai pažymi, kad urbanizuojant minėtą teritoriją yra nederamai suvokiama ir įprasminama rezistencinė kova ir jos svarba Ukmergės ir visos Lietuvos istorijoje, todėl: 

  1. primename, kad minėtas paminklinis akmuo pastatytas 1994 m. kaip Ukmergės miesto atminimo ir pagarbos ženklas žuvusių Lietuvos partizanų, nelygioje kovoje pasipriešinusių okupantams, kūnų niekinimo vietoje. Čia 1944-1953m. buvo išniekinta apie 200 žuvusiųjų Lietuvos partizanų, kurių dalies užkasimo vietos yra nežinomos;

  2. atkreipiame dėmesį, kad buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, Ukmergės visuomenės dalis, gerbianti žuvusių kovotojų atminimą, yra įžeisti ir pasipiktinę laikraštyje pateikta informacija;

  3. vertindami pasipriešinimo okupacijai reikšmę, atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, reiškiame pasipiktinimą ketinimu perkelti paminklinį akmenį į kitą vietą;

  4. reikalaujame nutraukti paminklinio akmens perkėlimo į kitą vietą projektavimo darbus;

  5. raginame akmens aplinką sutvarkyti nedelsiant taip, kad prekeiviai negalėtų prekiauti paminklo prieigose;

  6. įvertindami šalia esančias erdves, reikalaujame paskelbti paminklo aplinkos ir šalia esančio parko sutvarkymo idėjų konkursą, kad erdvė atitiktų paminklinio akmens istorinį reikšmingumą ir pagarbą žuvusiesiems.

Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, vadovaudamasi TS – LKD partijos vertybėmis, pasiryžusi imtis visų teisėtų priemonių, siekiant išsaugoti Ukmergės krašto rezistencinės kovos istorinį paveldą.

Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija

Kontaktinis asmuo: Andrius Kalesnikas, Ukmergės rajono savivaldybės Tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas, tel. +370 607 57911, el. paštas: a.kalesnikas@ukmerge.lt, www.kalesnikas.eu

Nuotraukoje: Suvalkijos partizanai

Rezistencija , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra