Konservatoriai reikalauja interesus supainiojusio FNTT vadovo K. Jucevičiaus galvos (atnaujinta)

Autorius: Data: 2012-04-18 , 09:34 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį, 2012 m. balandžio 17 d., nutarė, kad naujasis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Neigiamą etikos sargų išvadą pareigūnui užtraukė parašas po savo paties įvertinimu. Konservatorių nuomone, tai pakankamas pagrindas atleisti iš darbo mažiau nei mėnesį FNTT vadovaujantį pareigūną.

Pats K. Jucevičius trauktis iš pareigų neketina ir lauks vidaus reikalų ministro sprendimo.

VTEK: K. Jucevičius privalėjo nusišalinti nuo sprendimo

K. Jucevičius savo parašą po Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) skirtu dokumentu padėjo kurioziškomis aplinkybėmis. Jis tuomet pirmą dieną ėjo laikinojo FNTT vadovo pareigas, kurias iki tol ėjo Antanas Montvydas.

Tuo metu K. Jucevičius buvo oficialiai paskelbtas konkurso vadovauti FNTT laimėtoju, o STT reikėjo perduoti pažymą apie kandidato tinkamumą eiti šias pareigas.

K. Jucevičius neneigia pasirašęs po šiuo dokumentu, tačiau tvirtina, kad jį pasirašyti turėjo A. Montvydas, tačiau jis tuomet jau buvo netekęs įgaliojimų, o direktoriaus pavaduotojo, taip pat galinčio pasirašyti tokius dokumentus, vieta buvo tuščia.

VTEK konstatuoja, kad K. Jucevičius nusižengė įstatymui, pasirašydamas „raštą, kuriame nurodoma, jog FNTT neturi informacijos dėl jo paties nepatikimumo“.

„Komisijos nuomone, K. Jucevičius, 2012 m. kovo 19 d. pasirašydamas minėtą raštą, buvo interesų konflikto situacijoje: jis jau buvo laimėjęs konkursą eiti FNTT direktoriaus pareigas; turėjo žinoti, kokiu tikslu STT renka prašomą informaciją; matė ir suprato, kad pasirašinėja atitinkamą raštą dėl savo paties patikimumo – šis raštas skirtas padėti Vidaus reikalų ministrui apsispręsti, ar jis tinkamas eiti FNTT vadovo pareigas, taigi, Komisijos nuomone, yra sprendimo priėmimo procedūros dalis. FNTT vadovo veiksmai negali būti vertinami kaip techninio darbuotojo atliekamos funkcijos, nes tai akivaizdžiai jo statuso neatitinkantis vertinimas“, – skelbiama VTEK pranešime.

Etikos sargai taip pat pažymi, kad K. Jucevičius privalėjo nusišalinti nuo šio sprendimo. Esą tuometis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis galėjo nepriimti jo nusišalinimo pareiškimo, taip išgelbėdamas būsimąjį FNTT vadovą nuo interesų konflikto, tačiau tokių veiksmų imtasi nebuvo.

„Komisijos nuomone, kurią palaiko ir administraciniai teismai, iškilus interesų konflikto situacijai, ypatingai svarbus yra asmens elgesys, taip pat vadovo informavimas apie galimą interesų konfliktą (ne galimybė realizuoti pareigą nusišalinti, ir jokiu būdu ne subjektyvus savo pareigų ir sprendimo reikšmingumo vertinimas). Nusišalinimas yra kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens asmeninė pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais. K. Jucevičius galėjo ir privalėjo aiškiai išreikštais veiksmais pranešti apie savo nusišalinimą – informuoti Vidaus reikalų ministrą apie interesų konfliktą. Šiuo atveju ministras galėjo nepriimti K. Jucevičiaus išreikšto nusišalinimo ir įpareigoti raštą pasirašyti. Tokių Įstatyme reglamentuotų veiksmų K. Jucevičius nesiėmė“, – konstatuoja VTEK.

J. Razma: K. Jucevičius turi būti atleistas

Konservatorių frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma DELFI teigė, kad tokio VTEK sprendimo buvo galima laukti, o interesus supainiojęs K. Jucevičius turi užleisti FNTT vadovo kėdę, į kurią sėdo mažiau nei prieš mėnesį.

„Toks VTEK sprendimas buvo numanomas. Nes situacija buvo labai jau akivaizdi, – kalbėjo J. Razma. – Tie politikai, kurie visada pabrėždavo teisinio aspekto svarbą, tikiuosi, VTEK sprendimą pripažins kaip teisinį sprendimą, kaip svarbų. Ir, juo remdamiesi, priims atitinkamus sprendimus dėl FNTT vadovo.“

Paklaustas, ar tokia pozicija reiškia, jog, jo nuomone, K. Jucevičius turi būti atleistas, politikas teigė nematantis jokios kitos galimybės. „Neįsivaizduočiau kitokių sprendimų“, – sakė J. Razma.

Pasak jo, jeigu K. Jucevičiaus neatleis vidaus reikalų ministras, to imtis gali pati Vyriausybė. „Pirmiausiai žvilgsnis krypsta į vidaus reikalų ministrą. Jeigu jam pačiam neužtektų politinės valios ar ryžto, toks sprendimas gali būti priimtas visos Vyriausybės sutarimu“, – sakė J. Razma.

A. Melianas apsispręs vėliau

Naujasis vidaus reikalų ministras Artūras Melianas DELFI teigė kiek palauksiantis su K. Jucevičiui nepalankios VTEK išvados vertinimu.

„Susipažinsiu iš pradžių su visa medžiaga, tada vertinsiu. Dar nemačiau to VTEK sprendimo, tai negaliu ir komentuoti“, – sakė A. Melianas.

K. Jucevičius: jei VTEK sprendimas pagrįstas, jo neskųsiu

Pats K. Jucevičius VTEK išvadą vertins gavęs ją oficialiai. Pareigūnas teigė neketinantis skųsti etikos sargų išvados vien tam, kad ją apskųsti.

„Žinoma, aš palauksiu, kol gausiu oficialią išvadą. Kaip teisininkas, susipažinsiu su motyvais. (…) Jeigu jie tikrai pagrįstai nusprendė, kad aš supainiojau (interesus – DELFI), galbūt ir net neskųsiu. Kad skųsčiau jų sprendimą teismui vien dėl to, kad skųsti – tikrai to nedarysiu“, – žurnalistams sakė K. Jucevičius.

Pareigūnas iš posto trauktis neketina. Esą sprendimą dėl drausminės nuobaudos, jei tam yra pagrindo, gali priimti vidaus reikalų ministras A. Melianas.

„Jie turi teisę kreiptis į vidaus reikalų ministrą, ir vidaus reikalų ministras mano atžvilgiu turi teisę taikyti drausminę nuobaudą. Jeigu jis manys, kad mane reikia atleisti – jis tą ir padarys. (…) Čia ministro prerogatyvos klausimas“, – tęsė FNTT vadas.

Jis taip pat prisipažino nesąs sužavėtas jį patį ir FNTT gaubiančio triukšmo viešojoje erdvėje. „Tikrai nesitikėjau, kad bus tiek daug viešumos ir toks puolimas. Bet yra taip, kaip yra. Savotiškai viešuma trukdo truputį dirbti, bet… ką padarysi“, – reziumavo K. Jucevičius.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: K. Jucevičius

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/idegutiene-fntt-vadovas-turi-pats-pasitraukti-is-pareigu.d?id=58235678

Politika , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra