Konkurencijos tarybai – nauji įrankiai kovai su nepagrįstu kainų didinimu

Autorius: Data: 2011-09-21 , 11:22 Spausdinti

Antradienis, 2011 m. rugsėjo 20 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos ir Seimui teikiamos Konkurencijos įstatymo pataisos, kurios suteiks daugiau įgaliojimų Konkurencijos tarybai ir leis prioriteto tvarka tirti didžiausią žalą vartotojams darančius neteisėtus susitarimus.

Šalies vadovės teigimu, priėmus šias pataisas, Konkurencijos taryba galės pirmenybę teikti viešojo intereso gynimui ir negalės būti naudojama smulkiems verslininkų tarpusavio ginčams nagrinėti.

Norint apsaugoti žmones nuo nepateisinamo kainų kilimo Konkurencijos taryba turi pirmiausia pažaboti įmonių piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi ir neteisėtus jų susitarimus. Būtina efektyviau dirbti tose srityse, kurių priežiūra atneš didžiausią naudą eiliniam žmogui, kenčiančiam dėl dirbtino ir nepagrįsto būtiniausių, kasdienio vartojimo prekių brangimo“, – pabrėžė Prezidentė.

Tam, kad neteisėtų susitarimų tyrimai nebūtų vilkinami, pataisomis taip pat siūloma, supaprastinti Konkurencijos tarybos atliekamų tyrimų procedūras, apibrėžti tyrimo trukmę ir suteikti šiai institucijai platesnius įrodymų rinkimo įgaliojimus.

Prezidentės iniciatyva jau priimtos Konkurencijos įstatymo pataisos, numatančios asmeninę įmonių vadovų atsakomybę už neteisėtus susitarimus. Šiomis pataisomis įmonių vadovus, savo iniciatyva pranešusius apie tokius pažeidimus, siūloma atleisti nuo atsakomybės.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Tomo Vinicko nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra