Konkurencija atpigins šildymą Klaipėdos gyventojams

Autorius: Data: 2013-05-15 , 14:16 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. gegužės 15 d. (Klaipėda)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto atidarė termofikacinę elektrinę „Fortum Klaipėda“. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta jėgainė šilumą gamins degindama biokurą ir atliekas.

„Termofikacinė elektrinė „Fortum Klaipėda“ – tai ne tik vieta, kur tai, kas atlieka, tampa tuo, kas naudinga, tai yra elektros energija ir šiluma. Tai ir konkretus pavyzdys, kaip sėkmingai įgyvendinami Lietuvos ir ES energetikos prioritetai“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, šis projektas būtų neįmanomas be suvokimo, jog būtina išnaudoti vietinius energijos šaltinius. Tai Lietuvos strateginis tikslas, tapęs ir visos ES tikslu. „Fortum Klaipėda“ patenkins apie 40 procentų Klaipėdos miesto šilumos poreikio.

Prezidentės teigimu, „Fortum Klaipėda“, perdirbdama komunalines atliekas, prisideda prie aplinkos saugojimo, tačiau ne mažiau svarbu, kad įmonė ir ateityje išliktų skaidri ir atvira visuomenei, teikdama informaciją apie poveikį aplinkai.

„Geriausi sprendimai gimsta bendradarbiaujant verslui ir valstybei, bendradarbiaujant šalims. Europos Sąjunga sukuria tokį bendradarbiavimą ir suteikia galimybę verslui peržengti valstybių sienas. Jo vertė – konkurencinės šilumos kainos Klaipėdos gyventojams, mažesnė priklausomybė nuo dujų monopolio ir modernus atliekų tvarkymas“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė palinkėjo „Fortum Klaipėda“ būti ne tik pirmai regione ir didžiausiai tokio tipo šilumos tiekėjai, bet ir atsakingo verslo pavyzdžiu.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra