Konferencijos rezoliucijoje – E. F. Andrė parkų autentiškumo išsaugojimo ir atgaivinimo gairės

Autorius: Data: 2011-10-03 , 11:04 Spausdinti

Lietuva kartu su kitomis pasaulio šalimis pažymėjo garsaus prancūzų kraštovaizdžio architekto, parkų kūrėjo Edouard’o François André (Euduardas Fransua Andrė, 1840–1911) šimtąsias mirties metines. Jo kurti parkai įvairiose šalyse tampa išskirtiniu kultūros paveldu, naujai įsigilinama į jo teorinius veikalus ir publikacijas, analizuojami jo kūrybos principai.

Pažymint šią datą, Užutrakio, Lentvario, Trakų Vokės ir Palangos parkuose, 2011 m. rugsėjo 22-24 d., įvyko tarptautinė konferencija „E.F. Andrė šiaurės parkų kelias“. Joje dalyvavo Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Italijos specialistai. Konferenciją sveikino Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje F. Laumonier, Lenkų instituto direktorė M. Kasner, Vilniaus miesto savivaldybės, Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Prancūzų instituto atstovai.

Pagrindiniai tarptautinės konferencijos „E.F. Andrė šiaurės parkų kelias“ akcentai buvo skirti jo kurtų parkų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje istorijos, kūrybos principų, estetikos, meninės raiškos autentikos išsaugojimo bei atkūrimo temoms. Tarptautinėje konferencijoje – akcentuotas Lietuvos kraštovaizdžio specialistų ir valdžios institucijų bei savivaldybių rūpestis E. Andrė kūrybos ir kitų istorinių parkų paveldu.

Konferencijos pranešimai ir mokslo darbai šiais metais buvo išleisti atskiru leidiniu Edouard’o Andrė šiaurės parkų kelias – tai, pasak specialistų, bus rimta metodinė priemonė ateities darbams.

Konferencijos metu priimtoje rezoliucijoje siūloma tęsti E. Andrė parkų Lietuvoje tyrinėjimus, kurių pagrindu bus paruošta išsami monografija apie juos, taip pat šių parkų restauravimui skirtas metodinis vadovas.

Rezoliucijoje taip pat pasiūlyta inicijuoti E. Andrė parkų valdytojų asociacijos steigimą, pakviečiant joje dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių, pvz., Lenkijos, Čekijos parkų savininkus bei valdytojus. Asociacijos uždavinys – parkų priežiūros vadybinės, technologinės patirties, ekonominių ir finansinių išteklių sutelkimas, geros vadybos ir parkų priežiūros praktikos skleidimas, parkų atgaivinimo galimybių studijų rengimas.

E. Andrė parkų kelio Lietuvoje, kaip kultūrinio turizmo maršruto realizavimui, Vilniaus miesto ir Trakų rajono savivaldybėms pasiūlyta planavimo dokumentais ir realiais statybos, renovavimo projektais susieti tris istorinius parkus Tiškevičių dvarų sodybose – Trakų Vokėje, Lentvaryje ir Užutrakyje – ir pasirūpinti šio maršruto propagavimu bei informacijos apie parkus sklaida.

Konferencijos dalyviai atkreipė dėmesį, kad būtina skatinti privačias iniciatyvas remti istorinių parkų atgaivinimą. Tokia parama galėtų tapti svarbia rengiant renovavimo projektus, vykdant istorinių parkų tvarkymo darbus.

Pasak, konferencijoje dalyvavusių kraštovaizdžio specialistų, Vilnius bei Trakų rajono savivaldybė gali didžiuotis turinčios tokių parkų vėrinį Vilniuje ir šalia Vilniaus.

Nuotraukose: Konferencijos akimirkos

Parkai , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra