Konferencijoje Vilniuje – šimtai muzikos pedagogų iš visos Europos

Autorius: Data: 2016-03-17 , 11:29 Spausdinti

Vilniuje iškilmingai atidaryta tris dienas truksianti Europos muzikos mokytojų asociacijų konferencija „Ieškant netikėtumų: kūrybiškumas ir muzikinio ugdymo inovacijos“. Kasmet iš vienos šalies į kitą keliaujantis renginys šiemet vyksta jau 24 kartą. Renginyje pranešimus skaitys mokslininkai ir praktikai iš keliasdešimties šalių, įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose iš viso dalyvaus apie 200 mūsų šalies muzikos mokytojų ir studentų bei 180 svečių iš užsienio valstybių, vyks turininga koncertinė programa.

„Džiugu, kad šiemet konferencijai pasirinkta Lietuva. Tai įsimintinas, reikšmingas įvykis mūsų šalies muzikos mokytojų ir muzikos pedagogikos mokslininkų gyvenime. Turime neeilinę galimybę atverti Europai per ilgus metus susiformavusį Lietuvos muzikinių tradicijų ir inovacijų turinį, o iš svečių išgirsti naujas idėjas ir įžvalgas, sužinoti Europos muzikinio ugdymo tendencijas“, – sveikindama Valdovų rūmuose susirinkusius konferencijos dalyvius kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Ministrė pasidžiaugė, kad muzika Lietuvoje itin mylima: 41-erius metus neblėsta itin profesionalaus nacionalinio televizijos jaunųjų dainininkų konkurso „Dainų dainelė“ populiarumas, gausų jaunų dalyvių būrį vasaromis suburia mokinių dainų šventės. „Tad nenuostabu, kad muzika yra viena iš populiariausių neformaliojo ugdymo sričių – vaikai mielai renkasi muzikinius užsiėmimus po pamokų, Lietuvoje veikia stiprus muzikos ir meno mokyklų tinklas“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė, kviesdama visus konferencijos dalyvius, sugrįžus į savo mokyklas, girdėtomis naujienomis pasidalinti su savo kolegomis.

Konferencija Lietuvos edukologijos universitete (Studentų g. 39, Vilnius) ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (Gedimino pr. 42 ir Tilto g. 16, Vilnius) vyks iki kovo 19 d. Konferencijoje dalyvaus Kembridžo universiteto prof. Pamela Burnard, filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Gintautas Mažeikis, žymus šios srities specialistas prof. iš Norvegijos Magne Espeland ir kt. Pagrindinė pranešimų ir praktikumų tema – kūrybiškas, panaudojant įvairius metodus, skirtingo amžiaus vaikų muzikinis ugdymas.

Kovo 17 d. 19 val. konferencijos dalyviams rengiamas koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Dalyvaus lietuvių folkloro grupė „Atalyja“, Klaipėdos Vydūno gimnazijos vaikų choras, vaikų folkloro kolektyvai.

Europos muzikos mokytojų asociacija EAS (European Association for Music in Schools) vienija daugiau nei 30 šalių muzikos pedagogus. Jos dėmesio centre – įvairialypė muzikinio ugdymo problematika. Šių metų konferencijoje bus gvildenama itin aktuali tema – kūrybiškumo ugdymas muzikine veikla.

Organizuodama šį renginį, Lietuvos muzikos mokytojų asociacija įtraukė aukštąsias mokyklas, rengiančias muzikos pedagogus: Vilniaus muzikos ir teatro akademiją, Klaipėdos, Vytauto Didžiojo, Lietuvos edukologijos, Šiaulių universitetus. Prie konferencijos organizavimo prisidėjo ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Uncategorized ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra