Konferencijoje Herate aptartas atsakomybės perdavimas Goro provincijoje

Autorius: Data: 2012-08-29 , 15:00 Spausdinti

2012 m. rugpjūčio 25–26 dienomis Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG-15) delegacija su Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų (ANSF) Goro provincijoje atstovais dalyvavo Vakarų regiono provincijų vystymo ir valdymo darbo grupių susitikime.

Herate vykusi konferencija buvo organizuojama šios provincijos gubernatoriaus Daudo Šacho Saba (Daud Shah Saba) iniciatyva. Susitikime, kuris vyko Regioniniame operacijų koordinavimo centre (angl. Operations Coordination Center – Regional, OCC-R), dalyvavo delegacijos iš visų Vakarų regiono vadavietei (angl. Regional Command West, RC-West) priklausančių provincijų – Goro, Herato, Faros ir Bagdžio.

Konferencijoje buvo pristatyti ir aptarti atsakomybės perdavimo proceso pasiekimai Vakarų regione. Daugiausiai dėmesio buvo skirta saugumo situacijai. Pripažinta, kad atsakomybės perdavimo procesas Goro provincijoje vyksta sklandžiai ir be didesnių trikdžių. Pabrėžtina, kad tai pirmoji tokio pobūdžio konferencija organizuota Afganistano institucijų ir atstovų iniciatyva.

Goro provinciją susitikime atstovavo PAG civilinio elemento vadovas Jurgis Stanaitis, Čagčarano policijos viršininkas pulkininkas Delavaršach Delavar (Delawarshah Delawar) ir Goro provincijos operacijų koordinavimo centro (angl. Operations Coordination Center – Provincial, OCC-P) viršininkas brigados generolas Asadulah Ulumiar.

Pasak J. Stanaičio, šis renginys iliustruoja augančius Afganistano institucijų ir saugumo pajėgų gebėjimus kontroliuoti saugumo, valdymo ir vystymo sritis, taip pat siekti reikšmingų sprendimų ir juos suderintai įgyvendinti. Konferencijoje dalyvavę Goro saugumo pajėgų atstovai džiaugėsi galimybe diskutuoti Gorui aktualiais klausimais ir siekti Vakarų regiono paramos užtikrinant saugią gyvenimui ir darbui aplinką šioje provincijoje.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina (PAG 15), kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 m.

PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV ofisų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybes ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus. Lietuvos ofiso veiklą organizuoja du specialiosios misijos darbuotojai, Japonijos – keturi vystomojo bendradarbiavimo patarėjai, o JAV – vienas valstybės departamento atstovas ir du JAV vystymo agentūros patarėjai.

Gegužės 13 d. Afganistane paskelbtas trečiasis atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras. Šiuo metu atsakomybės perdavimo procesas vyksta teritorijoje, kurioje gyvena apie 80 procentų provincijos gyventojų. Perduodant atsakomybę vietos pajėgoms yra vertinama situacija trijose srityse: saugumo, valdymo ir vystymo, o pats procesas skirstomas į paramos, priežiūros, įgalinimo ir išlaikymo fazes. Tai yra daug pastangų bei bendro darbo reikalaujantis procesas, todėl planuojama, kad Goro provincijoje atsakomybės perdavimas užtruks iki 2013 metų rudens (apie 18 mėnesių nuo paskelbimo pradžios), kuomet bus pilnai baigtas.

Šių metų sausio 4 d. Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miestą ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinama vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – atsakomybė už savo šalies saugumą. Taip pat yra stiprinami vietos administracijos gebėjimai ir tęsiami vystomojo bendradarbiavimo projektai. Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės pagrindinė užduotis bus rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos, Kroatijos ir Bulgarijos atstovai.

PAG-15 informacija

Vyr. ltn. Jurgio Norvaišos nuotr.

www.kam.lt 

Afganistano Goro provincijoje paskirtas naujasis gubernatorius, atsisveikinta su darbą baigusiu dr. A. Heivadu:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/afganistano_goro_provincijoje_paskirtas_naujasis_gubernatorius_atsisveikinta_su_darba_baigusiu_dr._a._heivadu.html

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra