Konferencija ,,Vyresnioji karta ir visuomenės pažanga“ Raudondvaryje

Autorius: Data: 2018-09-19 , 15:01 Spausdinti

Konferencija ,,Vyresnioji karta ir visuomenės pažanga“ Raudondvaryje

Konferencijos Raudondvaryje dalyviai. A.Toleikės nuotr.

Aldona TOLEIKĖ, www.voruta.lt

 Rugsėjo 7 dieną Raudondvario pilies ansamblio pagrindinėje salėje vyko konferencija ,,Vyresnioji karta ir visuomenės pažanga“. Tai dar viena iš LPKTS projekto ,,Esame stiprūs,, reikalingi ir vieningi“ dalis. Gausiai iš visos Lietuvos vietovių atvykusius  dalyvius pasveikino konferencijos moderatorius, LPKTS pirmininkas dr. Gvidas Rutkauskas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Regina Lukoševičienė.

   Tai viena reikšmingiausių LPKT sąjungos veiklos sričių, skatinanti efektyvų sąjungos narių bendravimą, galimybę išklausyti aukšto profesinio lygio lektorių paskaitų, išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus. Konferencijoje buvo akcentuojami šiuolaikiniai informacijų ir technologijų sudėtingi procesai, kuriuose sunku susivokti ne tik vyresnio amžiaus žmonėms. Didelės permainos, naujos technologijos bendravimo sferoje reikalauja žinių.

   Apie šiuolaikinio raštingumo sampratą XXI a.  visuomenėje, apie mokymosi reikšmę vyresnių žmonių gyvenime dalijosi VDU lektorė Vilma Šimaitienė.

   Su  linksma, uždegančia  energija doc. dr. Danguolė Rutkauskienė susirinkusiems sakė, kad mokymasis atitraukia žmogų nuo kasdieninės rutinos, įtraukia į įdomius, svarbius įvykius, formuoja naujus potyrius, išlaisvina įvairiose gyvenimo situacijose, suteikia pozityvaus požiūrio į gyvenimą atspalvių.

   Apie skirtingų kartų darbą drauge, abipusę naudą, pasitelkdama savo asmeninę patirtį, gvildeno LPKTS valdybos pirmininkė Rasa Duobaitė-Bumbulienė. Ypatingas, nuoširdus, ryšys jungia šią jauną moterį su pagyvenusiais sąjungos žmonėmis, kuriems rekia išskirtinio dėmesio, supratimo ir palaikymo.

   Daug įdomių pastebėjimų apie vyresnio amžiaus asmenų poreikį švietimui ir mokymuisi išsakė TAU Panevėžio dvasinio tobulėjimo fakulteto dekanė Milda Krasnickienė.

   Pasibaigus konferencijai, dalyvių laukė įdomi ekskursija po atsinaujinusią Raudondvario pilį – muziejų, kurią vedė gidė Z. Nekrošytė. Ekskursijos dalyviai sužinojo apie grafų Tiškevičių pomėgius kolekcionuoti knygas, paveikslus, susipažino su  memorialine ekspozicija skirta muzikui J. Naujaliui. Parodos lankytojus domino šiuolaikinio meno paroda ir nuostabą keliantis  modernaus meno kūrinys- stiklo kambario instaliacija.

   Toliau sekė pažintinė ekskursija istorinėmis ir kultūrinėmis Kauno r. vietovėmis. Prie LLA kūrėjo ir organizatoriaus, brigados generolo, Vyčio Kryžiaus ordino Didžiojo kryžiaus kavalieriaus Kazio Veverskio žuvimo vietoje pastatyto kryžiaus konferencijos dalyviai padėjo gėlės, uždegė atminimo žvakelės. Raudondvario Švč. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčioje stabtelėjo prie L.Pampalonio Iš Kararos marmuro sukurtų grafienės Vandos Tiškevičienės ir sūnaus ankapinių paminklų.

   Netikėtas, įdomus atradimas buvo  išvyka į seniausią Vilkijos namą, kuriame drožėjas – skulptorius Arūnas Sniečkus įkūrė kunigo Antano ir kalbininko Jono Juškų etninės kultūros muziejų. Įspūdingas muziejaus direktoriaus Arūno Sniečkaus pasakojimas apie brolių Juškų gyvenimo ir veiklos istorijas, daugybė retų, nematytų  eksponatų, vedančių per skirtingų amžių buities tradicijas smalsiems lankytojams kėlė susidomėjimo emocijas. Kunigas Antanas Juška yra vienas pirmųjų Lietuvos tautosakininkų, užrašė 80 0000  lietuviškų žodžių ir daugiau nei 7 000 dainų, išleido lietuvišką žodyną.

 

Konferencijos dalyviai prie paminklo karininkui, rezistentui K.Veverskiui. A. Toleikės nuotr.

  Konferencijos ir ekskursijų įspūdžius renginio dalyviai aptarinėjo prie vakarienės stalo Antelkių /Kauno r./ kaimo sodyboje. Išvažiuojamosios konferencijos nuo 2010 metų vyko  įvairiose Lietuvos vietovėse – Telšiuose, Panevėžyje, Anykščiuose, Šilalėje ir kt. Toks sumanymas suteikia galimybę prisiliesti prie šalies istorinio ir kultūrinio paveldo. Kad šis projektas ir jame esančios temos yra aktualios, svarbios ir įdomios šios grupės žmonėms buvo galima pastebėti vakarienės metu vykstančiuose pokalbiuose. Šiuos pagyvenusius, kažkada likimo nuskriaustus žmones sieja panašus mąstymas, malonus susišnekėjimas ir daugelis sprendimų socialinėmis, politinėmis aktualijomis ateina iš stiprios vidinės nuostatos.

   LPKTS pirmininkas Gvidas Rutkauskas padėkojo visiems susirinkusiems už gausų dalyvavimą, aktyvią veiklą, linkėjo stiprybės, naujų susitikimų. Visi seniai yra pripratę prie linksmo su pajuokavimais  pirmininko bendravimo būdo, kuris suartina bendraujant, nutrina statuso kartelę.

   Rugsėjo 8  dieną Kaune vyko LPKTS valdybos posėdis. Daug svarbių darbų, kultūrinės veiklos atsiliepiant į šiandienos problemas ir aktualijas Lietuvai švenčiant savo jubiliejų draugijos veikloje išlieka dominuojančiu veiksniu.

   Nežinia kiek prireiks laiko atgauti vidinę ramybę projekto vadovei Onai Aldonai Tamošaitienei, kuri jautriai su didžiausia atsakomybe stebėjo renginio eigą ir jautė atsakomybę už kiekvieną detalę.

   Pilni gražių įspūdžių, įdomių žinių, susitikimo džiaugsmų konferencijos dalyviai su daina atsisveikino iki kitų metų renginio. Planuose –  LPKTS Šilutės filialo vadovų Reginos Tamošauskienės ir Antano Balvočiaus pakvietimas konferenciją surengti Pamario krašte.

Renginiai ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra