Konferencija „Vilniaus arkikatedros tarpukario tvarkybos darbai ir nūdienos aktualijos“

Autorius: Data: 2015-11-03 , 11:47 Spausdinti

Lapkričio 6 d., penktadienį, nuo 9 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g.9, Vilnius) vyks konferencija „Vilniaus arkikatedros tarpukario tvarkybos darbai ir nūdienos aktualijos“.

Konferenciją organizuoja Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kartu su Bažnytinio paveldo muziejumi. Ją iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos programą.

Vilniaus šv. Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika – svarbiausia Lietuvos katalikiška šventovė, Šiame daugiareikšmės simbolikos pripildytame komplekse įrengtas Karališkasis mauzoliejus – Lietuvos valdovų amžino poilsio vieta, čia – vyskupų, valstybės veikėjų ir daugelio įžymių žmonių nekropolis. Iškilusi ant XIII–XIV a. mūrų liekanų dėl dažnų gaisrų, karų bei nepatvaraus po pamatais esančio grunto Vilniaus katedra buvo ne kartą perstatinėjama. Dabartinę išvaizdą įgavo XVIII a. pabaigoje.

 

Konferencijoje bus pristatyti, kokie pavojai gresia šiam didelės svarbos architektūros paminklui, kokie galimi sprendimai ir projektai, taip pat ką atskleidė naujausi tyrimai apie XIV–XV a. katedros statybą, kokie tyrimai buvo atlikti tarpukariu. Taip pat bus galima pamatyti retų tarpukario Arkikatedros nuotraukų iš Bažnytinio paveldo muziejaus fondų.
kpd.lt  inform.

Renginiai ,Komentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com