Konferencija švietimo reikalams

Autorius: Data: 2011-10-25 , 10:20 Spausdinti

Konferencija švietimo reikalams

2011 m. spalio 24 dieną Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos iniciatyva Punske vyko konferencija, skirta Lenkijos lietuvių švietimo strategijos 10-mečiui.

Konferencijoje dalyvavo aukšti Lenkijos nacionalinės edukacijos ministerijos bei Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos pareigūnai, Palenkės vaivada, Palenkės švietimo kuratorius, „Aušros“ leidyklos, Punsko ir Seinų valsčių bei apskrities atstovai, lietuviškų mokyklų ir organizacijų vadovai.

„Prieš įgyvendinant švietimo strategiją Punsko ir Seinų krašte buvo vienuolika pagrindinių mokyklų ir vienas licėjus, – sakė Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkė Irena Gasperavičiūtė. – Po 10 metų liko tik penkios. Mums visą laiką kartojo, kad jei uždarysime mažas mokyklas, finansinės problemos išsispręs pačios. Mokyklos buvo uždarytos, bet problemos pasiliko. Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykla veikia tik dėka Lietuvos pagalbos. Ji 40 proc. lėšų prideda prie šitos mokyklos išlaikymo. Punsko valsčiuje finansinė lietuviškų mokyklų padėtis, kiek žinau, yra katastrofiška.“

Kaip tikina Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, lietuviškoms mokykloms finansuoti sunaudojamas visas valsčiaus biudžetas, trūksta vadovėlių lietuvių kalba, finansavimas lietuviškoms mokykloms kasmet mažinamas.

„Jei nebus pakeista mokyklų finansavimo sistema, bus likviduotos visos čia veikiančios lietuviškos mokyklos, ir galimas daiktas, Punsko valsčiuje įvestas komisarinis valdymas“, – tikino V. Liškauskas.

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=8732

www.punskas.pl

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra