Konferencija pedagogams: socialinės atskirties ir kitų kultūrų įtrauktis į profesinį mokymą

Autorius: Data: 2017-05-17, 10:54 Spausdinti

Konferencija pedagogams: socialinės atskirties ir kitų kultūrų įtrauktis į profesinį mokymą

www.voruta.lt

Lietuvos profesinio mokymo įstaigose pastebima tendencija – daugėja imigrantų, panorusių mokytis amato ir įsitvirtinti šalies darbo rinkoje, plečiasi kitų kultūrų mokinių ratas ugdymo institucijose, daugėja socialiai pažeidžiamų asmenų: asmenų iš asocialių šeimų, vaikų globos namų, buvusių kalinių. Prognozuojama, kad ateityje socialinės atskirties ir kitų kultūrų asmenų skaičius profesiniame mokyme augs. Todėl siekiant kelti pedagogų kvalifikaciją ir pasirengti dirbti su šiomis grupėmis, sėkmingai juos integruoti į mokymo(si) procesą Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras (VTVPMC) inicijavo projektą, kurio metu 24 Lietuvos profesinių mokyklų atstovai vyko stažuotis į Vokietiją bei Jungtinę Karalystę. Pasirinktos šalys – vieni didžiausių Europoje įvairių tautinių kultūrų centrai.

Minėtų šalių švietimo profesinio mokymo sistema jau prisitaikiusi sprendžiant problemas, susijusias su kitų kultūrų ir socialinės atskirties asmenų įtrauktimi į mokymą, darbo rinką ir šalies kultūrą. Profesinių stažuočių į šias šalis metu projekto dalyviai susipažino su minėtų grupių integracijos profesiniame mokyme modeliais, edukacinės, pedagoginės ir psichologinės pagalbos institucijų darbu bei aktualių metodikų taikymu.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro socialinis pedagogas ekspertas Tomas Morkūnas tvirtina, jog kiekvienų mokslo metų pradžioje atlikus mokymo centro kontingento, grupių socialinių pasų analizes aiškiai matyti – didėja socialinės rizikos mokinių skaičius, taip pat stebimas didesnis kitų kultūrų mokinių priėmimas (VTVPMC mokosi mokiniai iš įvairių šalių: Egipto, Azerbaidžano, Turkijos, romų tautybės mokiniai.) „Mokymo centro 2015-2018 m. strateginiame švietimo plane pateiktoje SSGG analizėje viena iš tobulintinų sričių įvardijama darbuotojų profesinio bendravimo įgūdžių su socialiai pažeidžiamais, iš įkalinimo įstaigų grįžusiais, kitataučiais asmenimis stoka, užsienio kalbos valdymo stygius. Todėl tikslingai pasirinkome šią sritį projektui rengti. Manome, kad tai viena aktualiausių šių dienų temų.“ – projekto atsiradimo priežastį pateikia socialinis pedagogas.

Siekdami pasiruošti ir vykdyti socialinės atskirties ir kitų kultūrų integraciją į Lietuvos profesinį mokymą, pasisemti žinių ir praktinių gebėjimų iš patirtį turinčių ES šalių Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro inicijavo projektą „Pedagogų pasiruošimas socialinės atskirties ir kitų kultūrų asmenų įtraukčiai į Lietuvos profesinį mokymą“ (Nr. 2016-1-LT01-KA102-022928) ir kviečia Lietuvos pedagogus susipažinti su kitų šalių patirtimi konferencijoje, kuri vyks š. m. gegužės 17 d. 13 val. Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje (Pamėnkalnio g. 11, Vilnius).

Konferencijos pranešimai

Vilniaus ,,Saulėtekio“ mokyklos–daugiafunkcinio centro istorijos mokytoja, logopedė Ingrida Žemailytė.Pranešimo tema. ,,Romai Lietuvoje: tarp istorinės perspektyvos ir šiandienos realybės“.

Vilniaus miesto psichologinės pedagoginės tarnybos  vyresnioji logopedė Aušra Baublytė. Pranešimo tema „Įtraukiojo ugdymo sėkmės garantas“.

Vilniaus miesto psichologinės pedagoginės tarnybos metodininkė Aurelija Zacharevičienė, Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Putnaitė ir socialinis pedagogas ekspertas Tomas Morkūnas. Pranešimo tema: „Jungtinės Karalystės patirtis: socialinės atskirties ir kitų kultūrų asmenų itrauktis į profesinį mokymą“.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Informacinių vizualinių technologijų skyriaus vedėja Virginija Stankevičienė, socialinė pedagogė Irina Krupovič, psichologė Olga Leikina. Pranešimo tema: „Vokietijos patirtis: Socialinės atskirties ir kitų kultūrų asmenų itrauktis į profesinį mokymą“

Maloniai kviečiame dalyvauti!

ŠvietimasSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra