Koncerte – Nacionalinės premijos laureatės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jau XVII sezoną Lietuvos muzikų rėmimo fondo rengiama programa „Alma mater musicalis“ po Naujųjų pristatys ne visai įprastą koncertą, rašoma dienraštyje „Lietuvos žinios“.
 
2010 m. sausio 4-osios, pirmadienio, vakarą sostinės Šv. Jonų bažnyčioje dainuos Lietuvos žmonių mylima žinoma lietuvių liaudies dainų atlikėja, Nacionalinės kultūros ir meno laureatė Veronika Povilionienė, o savo kūrybą skaitys irgi Nacionalinės premijos laureatė rašytoja Vanda Juknaitė.
 
Koncerte skambės solinės dainos, taip pat sutartinės, malonios muzikinės staigmenos, jas Veronikai padės atlikti bičiuliai.
 
Veronika gimė ir augo dainingame Dzūkijos krašte, buvo folkloro ansamblių dalyvė ir vadovė. Solinės ir bendros koncertinės programos išvedė atlikėją į pasaulio scenas Europoje, Amerikoje, Australijoje. Savo krašte ji įrašė ir išleido daugiau kaip 10 muzikinių albumų.
 
Įgimtas kuklumas ir meilė tautos kultūrai, jos tradicijoms šią tautos muzikinės kultūros puoselėtoją ir skleidėją leidžia vadinti visos Lietuvos dainininkių dainininke. Ji pati savo turtingą muzikinį gyvenimą ir Nacionalinės premijos skyrimą apibūdina paprastai: „Premiją gavo tas, kas turėjo gauti – senoji lietuvių kultūra ir daina.“
 
Kita vakaro dalyvė rašytoja V. Juknaitė kilusi iš Aukštaitijos, jos asmenybė išsiskiria talentu ir kuklumu. Neįprasti jos paskiausių dviejų knygų „Išsiduosiu balsu“ ir „Tariamas iš tamsos“ tekstai atskleidžia autentišką akistatą su realybe. Tai susitikimai su likimo, gamtos, žmonių nuskriaustais, ypač pažeidžiamais žmonėmis – vaikais.
 
Muzikos rėmimo fondo renginiuose rašytojo žodis skamba drauge su dainomis, muzika. Tad rengėjai ir šįsyk viliasi, kad klausytojams patiks šventinės nuotaikos nestokosiantis koncertas.
S. Mažeikos nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Dainininkė V. Povilionienė
2. Rašytoja V. Juknaitė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra