Komisijos narys A. Šemeta pradeda aukšto lygio konferenciją dėl ES ir JAV bendradarbiavimo kovojant su cigarečių kontrabanda

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Už mokesčius, muitų sąjungą, kovą su sukčiavimu ir auditą atsakingas Komisijos narys Algirdas Šemeta 2010 m. rugsėjo 20 dieną Dubline pradėjo aukšto lygio konferenciją, kuria siekiama sustiprinti ES ir JAV bendradarbiavimą kovojant su cigarečių kontrabanda.
Konferencijos tikslas – sutelkti geriausius šios srities specialistus ir aptarti, kaip dar labiau sustiprinti transatlantinį bendradarbiavimą nustatant ir išardant organizuoto nusikalstamumo grupuotes bei užkertant kelią tabako kontrabanda besiverčiantiems asmenims. Turimais duomenimis, dėl neteisėtos prekybos cigaretėmis ES mokesčių mokėtojai per metus praranda apie 10 mlrd. EUR pajamų. Dėl to kyla dar didesnių problemų, nes, pavyzdžiui, iš tokios prekybos finansuojamas terorizmas ir organizuotas nusikalstamumas. Kadangi neteisėta prekyba tabaku yra pasaulinis reiškinys, ES ir JAV bendradarbiavimas siekiant užtikrinti tarptautinių kovos su tokia prekyba operacijų sėkmę yra būtinas. Komisijos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) ir valstybės narės jau dabar glaudžiai bendradarbiaudamos su JAV teisėsaugos institucijomis kovoja su tarptautine cigarečių kontrabanda – joms pavyko surengti sėkmingų operacijų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20092010_kontrabanda_lt.htm

Skaitmeninė darbotvarkė. Komisija pristato sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio plėtros Europoje skatinimo priemones

Rugsėjo 20 d. Europos Komisija priėmė tris viena kitą papildančias priemones, kuriomis siekiama palengvinti sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio diegimą ir plėtojimą Europos Sąjungoje. Rinkinį sudaro Komisijos rekomendacija dėl reguliuojamos prieigos prie naujos kartos prieigos tinklų, kuria telekomunikacijų operatoriams nustatomi aiškūs reguliavimo principai ir tinkamai suderinamas poreikis skatinti investicijas ir būtinybė išsaugoti konkurenciją; Sprendimo, kuriuo nustatoma Radijo spektro politikos programa, siekiant užtikrinti, inter alia, spektro prieinamumą belaidžio ryšio paslaugoms, pasiūlymas; ir Komunikatas dėl plačiajuosčio ryšio, kuriame numatyta, kaip geriausiai skatinti valstybines ir privačias investicijas į sparčiojo ir itin spartaus ryšio tinklus. Šiomis priemonėmis siekiama padėti Europos Sąjungai įgyvendinti Europos skaitmeninėje darbotvarkėje nustatytą įsipareigojimą iki 2013 m. kiekvienam europiečiui užtikrinti bazinio plačiajuosčio ryšio prieigą, o iki 2020 m. – sparčiojo ir itin spartaus plačiajuosčio ryšio prieigą (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200). Kaip numatyta pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo strategijoje Europa 2020 (žr. IP/10/225), siekiant kurti darbo vietas ir gerovę, Europoje itin svarbu diegti plačiajuosčio ryšio infrastruktūrą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20092010_skaitmenine_darbotvarke_lt.htm

Europos Komisija siūlo bendras kovos su savadarbiais sprogmenimis taisykles

Rugsėjo 20 d. Europos Komisija pateikė pasiūlymą riboti galimybes įsigyti cheminių medžiagų, kurias galima naudoti savadarbių sprogmenų gamybai. Reglamento tikslas – sumažinti išpuolių, kuriems vykdyti naudojami savadarbiai sprogmenys, grėsmę ir taip didinti ES piliečių saugumą. Be to, gamintojams ir mažmeninės prekybos atstovams būtų naudingos visoje ES taikomos vienodos taisyklės.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/20092010_sprogmenys_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm   

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500  

Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186,
fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra