Komisija pristato tvaraus jūrų ir jūrininkystės sektorių augimo perspektyvas

Autorius: Data: 2012-09-14 , 15:49 Spausdinti

Kad Europa įveiktų krizę, būtinas visų jos ekonomikos sektorių indėlis. 2012 m. rugsėjo 14 d., penktadienį, priimtame komunikate „Mėlynasis augimas“ Europos Komisija pristatė perspektyvias jūrų ir jūrininkystės sektorių ekonominio augimo gaires ir užimtumo didinimo planus, kurie padėtų atgaivinti Europos ūkį.

Šiuose ūkio sektoriuose dirba 5,4 mln. žmonių, ir juose sukuriama bendroji pridėtinė vertė sudaro apie 500 mlrd. EUR. Iki 2020 m. šie skaičiai turėtų atitinkamai išaugti iki 7 mln. ir beveik 600 mlrd. EUR. Komisija nustatė, kad norint išnaudoti šį potencialą reikia pašalinti augimą stabdančias kliūtis ir įgyvendinti naujų sektorių plėtrai reikalingus pažangius sprendimus.

Skatindama jūrų mokslinius tyrimus ir inovacijas, remdama novatoriškas MVĮ, spręsdama gebėjimų poreikio klausimą ir skatindama kurti naujoviškus produktus bei ieškoti naujų sprendimų, Europa gali pasinaudoti šiomis dar neišnaudotomis savo mėlynosios ekonomikos augimo galimybėmis, kartu apsaugodama biologinę įvairovę ir aplinką. Tokie tradiciniai sektoriai kaip jūrų transportas ir jūrų bei pakrančių turizmas taps konkurencingesni.

Siekiant kurti naujas darbo vietas, užtikrinti švaresnę energiją, tiekti daugiau produktų ir teikti daugiau paslaugų, svarbus vaidmuo gali tekti tokiems augantiems bei naujiems sektoriams kaip vandenynų atsinaujinančioji energija ir mėlynosios biotechnologijos.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/13092012_lt.htm

Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax+370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra