Komisija pradeda oficialią AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiklos tyrimo procedūrą

Autorius: Data: 2013-03-06 , 13:59 Spausdinti

Antimonopoliniai klausimai. Komisija pradeda oficialią AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiklos tyrimo procedūrą

Europos Komisija pradėjo oficialią antimonopolinio AB „Lietuvos geležinkeliai“ (LG) veiklos tyrimo procedūrą, siekdama išsiaiškinti, ar išmontavusi geležinkelių bėgius ji neapribojo konkurencijos Lietuvos ir Latvijos geležinkelių rinkose ir taip nepažeidė ES antimonopolinių taisyklių, kurios draudžia piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi rinkoje. Gali būti, kad išmontavus bėgius klientai nebegalėjo naudotis kitų geležinkelių įmonių teikiamomis krovinių vežimo tarp Lietuvos ir Latvijos paslaugomis. Tyrimo procedūros pradžia nereiškia, kad tyrimo rezultatas jau yra aiškus; tiesiog Komisija šiam tyrimui teiks pirmenybę.

2008 m. rugsėjo mėn. LG sustabdė geležinkelių eismą tarp Lietuvos ir Latvijos, o po mėnesio LG išmontavo bėgius. Iki šiol bėgiai neatstatyti. Tuo būdu buvo apribotos galimybės geležinkeliais vežti tarptautinius krovinius tarp Lietuvos ir Latvijos. Tokiais veiksmais galėjo būti apribota konkurencija Lietuvos ir Latvijos geležinkelių rinkose, nes, be kita ko, klientams galėjo būti trukdoma savo geležinkelių krovinius nukreipti į Latviją naudojantis kitų geležinkelių įmonių paslaugomis.

Gavusi skundą, 2011 m. Komisija surengė patikrinimus LG patalpose (žr. MEMO/11/152). Dabar Komisijos tyrimas bus sutelktas į geležinkelio bėgių pašalinimą ir tolesnius LG veiksmus.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/06032013_lietuvos_gelezinkeliai_lt.htm

Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Andriaus Ufarto nuotr.

Europos Komisija (EK) , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra