Komisija pateikia išsamią informaciją apie 2009 m. ES lėšų gavėjus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Europos Komisija atskleidė 2009 m. ES mokslinių tyrimų, švietimo ir kultūros, energetikos ir transporto, taip pat išorės pagalbos politikos sritims skirtų lėšų gavėjus.
 
Atnaujintoje interneto duomenų bazėje, kurioje yra daugiau kaip 114 tūkstančių įrašų (nuo 2007 m.), sudaryta daugiau paieškos galimybių. Be to, dabar joje teikiama informacija apie Komisijos administracines išlaidas.
 
Už biudžetą ir finansinį programavimą atsakingas Komisijos narys Januszas Lewandovskis sakė: „Labai mažai finansinio skaidrumo siekiančių pasaulio viešojo administravimo institucijų taip toli pažengė. Europos piliečiams suteikiame galimybę lengvai gauti išsamią informaciją apie dotacijų gavėjus ir rangovus. Tikiu, kad tai paskatins atsakingiau ir tikslingiau naudoti ES lėšas.“
 
Finansinio skaidrumo sistema
 
2008 m. sukurtoje Finansinio skaidrumo sistemoje pateikiama informacija apie biudžeto eilutėse numatytų lėšų, kurias tiesiogiai valdo Komisija ir jos vykdomosios įstaigos, gavėjus. Informaciją galima gauti per internetinę paieškos sistemą pagal įvairius paieškos kriterijus, pavyzdžiui, gavėjo šalį, programos pavadinimą ar sumą.
 
Informacija pateikiama iš Komisijos sąskaitų, o jos pagrindas – biudžete konkrečiam lėšų gavėjui numatytos finansavimo sumos. Šiais metais pirmą kartą į duomenų bazę įtrauktos Komisijos kasdienio administravimo viešųjų pirkimų sutartys.
 
Pastabos redaktoriams:
 
1) Interneto nuoroda į Finansinio skaidrumo sistemą
http://ec.europa.eu/beneficiaries/fts/index_en.htm
 
2) Finansinio skaidrumo sistemoje pateikiama informacija apie maždaug 20 % ES biudžeto (Komisijos tiesiogiai valdoma biudžeto dalis).Likusią ES biudžeto dalį daugiausiai valdo nacionalinės administravimo institucijos, kurios atsako už lėšų gavėjų paskelbimą. Nuorodos į visas interneto svetaines, kuriose skelbiama informacija apie ES lėšų gavėjus, pateikiamos bendrajame portale
http://ec.europa.eu/contracts_grants/beneficiaries_lt.htm
 
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/02072010_lesos_lt.htm
 
Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
 
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500
 
 
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192
www.europa.eu/lietuva

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra