Kolegijos jungiasi prie Pasaulinio susitarimo tinklo

Autorius: Data: 2012-03-28 , 09:37 Spausdinti

Siekdama skatinti atsakingo verslo vystymą Lietuvoje, Vilniaus kooperacijos kolegija prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo tinklo (United Nations Global Compact) – žmogaus teisių, darbuotojų teisių, aplinkosaugos ir kovos su korupcija principais susivienijusio pasaulinio susitarimo. Tapusi tarptautinio susitarimo nare, Vilniaus kooperacijos kolegija įsipareigojo savo veikloje diegti šio susitarimo principus ir dalyvauti iniciatyvos plėtroje kaip strateginis partneris.

Pasak Vilniaus kooperacijos kolegijos direktoriaus Jono Jakubausko, aukštojo mokslo misija – žmogaus ugdymas plačiąja prasme, neapsiribojant vien specialybės žinių perdavimu. „Dauguma mūsų absolventų baigę mokslus kuria nuosavą verslą, įsilieja į socialiai atsakingo verslo principus taikančių įmonių darbuotojų gretas, tad susipažinti su socialiai atsakingo verslo principais turėtų būti privaloma visiems besimokantiems. Nuo naujų mokslo metų įmonių socialinės atsakomybės dalykas bus integruojamas į visas mūsų kolegijos studijų programas. Save ir aplinkinius gerbiantis verslininkas turi išmanyti ne tik pardavimo ir pirkimo subtilybes. Jis privalo žinoti ir žmogaus teises, užtikrinti, kad jo vadovaujamoje įmonėje nebūtų diskriminacijos, susijusios su įdarbinimu ir profesija, galų gale skatinti aplinkai palankių technologijų vystymąsi ir platinimą; kovotų su korupcija, kurią galima būtų apibūdinti kaip šio amžiaus marą“, – pasakojo J. Jakubauskas.

Pirmą kartą Pasaulinio susitarimo idėja buvo pristatyta 1999 m. Pasaulio ekonomikos forumo metu. Tuomet Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Kofi Annanas pakvietė verslo lyderius jungtis prie iniciatyvos, kuri suvienytų veikti kartu verslo įmones bei organizacijas, Jungtinių Tautų organizaciją (JTO) ir pilietinę visuomenę. Lietuvoje Nacionalinis atsakingo verslo tinklas pradėtas kurti nuo 2005 metų.

Vilniaus kooperacijos kolegija prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo tinklo įgyvendindama projektą „Vilniaus kooperacijos kolegijos vidinės kokybės vadybos sistemos tobulinimas“ (Nr. VP1-2.1-ŠMM-04-K-02-004).

Lietuva , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra