Pagrindinis puslapis Reklama Kokia yra kilimo galia namuose?

Kokia yra kilimo galia namuose?

Kokia yra kilimo galia namuose?

Kilimas yra itin paprasta namų interjero detalė, tačiau jos buvimas gali sukurti išties efektingą ir pastebimą rezultatą. Tinkamai parinktas kilimas pagal namų stilių suteikia jaukumo, vizualiai gali pakeisti (padidinti arba sumažinti) erdvę bei papildyti namus savito unikalumo. Tam, kad pavyktų kilimą pritaikyti prie bendro namų interjero vaizdo, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Kilimas yra ilgalaikis pirkinys

Nors kilimai yra itin lengvas būdas atnaujinti arba vizualiai pakeisti savo namų erdvę, skubotas pasirinkimas gali padaryti ir žalos. Kilimas yra ilgalaikis pirkinys, kuris turi būti pasirinktas atsakingai ir įvertinus bendrą namų vaizdą. Net jeigu vizualiai kilimas atrodo puikiai, vertėtų išstudijuoti visus gamyklinius parametrus, o t.y.: ar kilimas pagamintas mašininiu, ar yra rankų darbo būdu? kokia yra jo pluošto sudėtis? koks kilimo tankumas bei plauko aukštis? Nuo visų šių aspektų priklauso kilimo ilgaamžiškumas ir jo priežiūra. Gerai prižiūrimas kilimas jums tarnaus ilgus metus ir nepraras savo pirminės išvaizdos.

Dažna klaida, kurią daro pirkėjai – per mažai dėmesio ir laiko skiria kilimo tekstūrai. Sluoksniuojant ir maišant skirtingas kilimo tekstūras pagyvinsite bendrą kambario vaizdą. Šios tekstūros gali padėti sukurti itin patrauklius kontrastus, tarkime: minimalistinio stiliaus sofa gali idealiai tikti su pukuotu, puošnaus dizaino kilimu.

Kilimo tekstūrą turite įvertinti ne tik vizualiai, bet ir ją išbandyti – ar jauku jūsų pėdai, ar malonų juo eiti? Net nebūnant ekspertais, galite nuspręsti, ar šis kilimas yra kokybiškas.

Kaip pasirinkti spalvą?

Kilimas turi būti ne tik praktinis elementas, kuriuo siekiama uždengti grindis, bet ir dizaino akcentas. Labai svarbu pasirinkti jums spalviškai patrauklų, įdomaus raštų ar ornamentų kilimą, kuris taptų jūsų namų erdvės puošmena. Tinkamai pasirinkta kilimo spalva, gali iš esmės pakeisti visą bendrą kambario vaizdą. Šviesesni kilimai suteikia kambariui erdvės iliuziją ir lengvumo pojūtį, o tamsesni – vizualiai erdvę sumažina, bet suteikia jaukumo. Neutralios spalvos kilimai renkamasi tada, kai norima pabrėžti turimus baldus, o raštuoti kilimai – maskuotė intensyvaus judėjimo zonoje, kai norima paslėpti matomas dėmes.

Kilimų nebūtiną derinti su sienų arba baldų apmušalų spalva. Suderinimas spalvų, kambariui gali suteikti konservatyvumo ir griežtumo. Geriau tegul kilimas būna šiek tiek šviesesnis arba tamsesnis, taip dominuos įvairumas.

Vis dažniau dėmesio susilaukia tokios kilimų spalvos, kurios yra arčiau gamtos ir natūralumo – sodrios baklažano arba melsvos spalvos. Skandinaviško stiliaus propaguotojai mėgsta baltas arba juodas spalvas, o tie, kas mėgsta santūrumą renkasi klasikinį kilimų stilių.

O kaip su proporcijomis?

Svarbu yra ir tinkamai pasirinkti derančios su kambariu formos kilimą bei jį patiesti taip, kad išsilaikytų teisingos proporcijos su baldais. Neapsiribokite ties stačiakampio formos kilimais. Apvalus arba aštuonkampis kilimas, namų erdvei gali suteikti unikalaus išskirtinumo. Kvadratiniam kambariui itin tinka kvadratinis arba ovalus kilimas, o stačiakampio formos kambariui – kvadratinis kilimas.

Kokį kilimo dydį rinktis, turi nulemti jūsų kambario bendras plotas bei baldai. Visur turi būti išlaikytos proporcijos, todėl atkreipkite dėmesį, ar kilimas turės palysti po baldais, jeigu taip – tai, kuris kampas ir kiek jo turės bus paslėpta. Viena iš svarbių taisyklių yra tokių, kad – jums sėdint ant sofos ar fotelio, aplink staliuką kojos turi būti ant kilimo, todėl ir svetainėje nerekomenduojama rinktis mažo kilimo (nes jis nuolat slidinės ir kambaryje nebebus vientisumo). Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir originalių idėjų lavinos!

PR

Naujienos iš interneto