Projektas „Europa scenoje“

Autorius: Data: 2013-03-01 , 11:18 Spausdinti

Laima ŠUKEVIČIŪTĖ, Petro Vileišio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja

Vilniaus Petro Vileišio progimnazija nuo 2012 m. rugsėjo mėn. įsitraukė į Comenius mokyklų daugiašiašalės partnerystės projektą „Europe on stage!“„Europa scenoje“. Tai lėlių teatro projektas, kuriame susipina anglų kalba, muzika, šokis ir vaidyba, visa tai sujungia – informacinės technologijos. Į šį projektą įsitraukė minėtų dalykų ir kiti entuziastingi Petro Vileišio progimnazijos mokytojai. Projekte dalyvauja 4-7 klasių mokiniai.

Projekto partnerius: Italiją, Vokietiją, Lenkiją, Turkiją, Estiją, Jungtinę Karalystę, Graikiją, Lietuvą ir Ispaniją – sieja pagrindinis projekto tikslas – skatinti mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą gerinant bendravimo įgūdžius užsienio kalba.

2012 m. spalio 21-25 d. įvyko parengiamasis pirmasis vizitas Italijoje. Mažame Kječio miestelyje patyrėme daug teigiamų emocijų ir pasisėmėme gerosios patirties. Susipažinome su projekto partneriais: mokytojais dalykininkais, mokiniais, projekte dalyvaujančiomis klasėmis, mokyklomis. Mokėmės siųti lėles ir kurti lėlių teatrą, susipažinome su Kječio kultūriniu paveldu.

Antrasis vizitas į Graikiją pažėrė šusnį puikių įspūdžių. „Gyvi“ ir itin komunikabilūs vaikai, spalvinga aplinka ir kūrybingumą skatinančios dirbtuvės įkvėpė naujoms idėjoms ir darbams. Mokėmės ir toliau mokysime vaikus lėlių teatro paslapčių: kaip valdyti balsą, kaip mimika ir kūno kalba išreikšti ir pasakyti daugiau negu žodžiais, gilinsimės į teatro istoriją.

Jau sukūrėme bendrą projekto logotipą, padarėme skaidruolių pristatymą apie savo mokyklą, apie šalis partneres, sukūrėme trumpą filmuką apie vizitą Italijoje, pasiuvome lėles, su kuriomis sukūrėme trumpą lėlių teatro video pagal Kalėdų giesmę (ang. k. „Christmas Carol“). Šių metų kovo 23 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje įvyks atvirų durų dienos, kur bus galima pamatyti visų projekto dalyvių žinomiausių jų šalies kūrinių iliustracijų parodą.

Veikla yra finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.

Voruta. – 2013, kov. 16, nr. 6 (770), p. 15.

Uncategorized , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra