Kodėl Seimo narys pravažiavo pro šalį?

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienį Vilkyškių kultūros namuose įvyko Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Aplinkos apsaugos ministerijos darbuotojų susitikimas su vietos gyventojais. Į Vilkyškius atvyko VSTT direktorės pavaduotojas Vidmantas Bezaras, Teisės ir personalo vyr. specialistė Rima Baradokaitė – Greimienė, Aplinkos apsaugos ministerijos Saugomų teritorijų strategijos skyriaus vyr. specialistas Džiugas Anuškevičius, Rambyno regioninio parko direkcijos specialistai. Renginio pradžia žadėjo intrigą, nes į kultūros namų salę einantys miestelio gyventojai matė zujantį Seimo nario Kęsto Komskio visureigį, todėl turėjo vilties susitikime pamatyti aktyviai besireiškiantį savo išrinktąjį. Tačiau išrinktasis praleido progą viešai pasisakyti dėl nelegaliai pastatytos varpinės ir apginti tikinčiuosius nuo nežinojimo, kodėl jis būdamas meru nepastebėjo šitos betvarkės ir leido jai išsiplėtoti iki teisinio konflikto?
Yra prielaidų Seimo nario pastabumu suabejoti. 2009-05-12 valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorei Rūtai Baškytei adresuotame paklausime dėl Rambyno regioninio parko direktorės D. Milašauskienės Seimo narys klausia (cituojame):„ Kaip Jūs vertinate tai, kad Parko direktorės D. Milašauskienės pretenzijos Vilkyškių (Pagėgių savivaldybė) bendruomenei dėl pakeisto Vilkyškių katalikų bažnyčios pastato stogo buvo pareikštos ir pareikalauta jį nugriauti tik tuomet kai darbai buvo baigti, nors statybos procesas vyko net 5 metus.“ Apie ką, gerbiamas Seimo narys klausia? Nereikia būti statybų inspektoriumi, kad pamatytum, jog bažnyčios stogo bendruomenė nekeitė, vadinasi,  pretenzijų Rambyno regioninio parko direkcija, o juo labiau D. Milašauskienė bendruomenei  neturi. Tačiau vardan politinių dividendų galima paklausti apie tai ko nėra.
Susitikime Vilkyškių vidurinės mokyklos direktorius Leonas Mišeikis, sportiniais terminais šnekant, aplinkosaugininkams bandė smūgiuoti į paširdžius. Pirmiausiai jis retoriškai paklausė, kas prašė Vilkyškių miestelio gyventojų pritarimo steigiant Rambyno regioninį parką? Nesulaukęs tikslaus atsakymo mokyklos direktorius pranešė, kad 450 Vilkyškių miestelio gyventojų parašais patvirtino, jog atsisako Rambyno regioninio parko priklausomybės. Jeigu po šia politizuota peticija pasirašė ir Vilkyškių vidurinės mokyklos mokiniai, atgimimo šauklio Sauliaus Griciaus ir „Atgajos“ klubo žygis ant Rambyno kalno buvo veltui.
Nuaidėjus skystokiems plojimams, mokyklos direktoriaus mintys buvo pratęstos privačių interesų lygmenyje. Atseit, jeigu Rambyno regioninis  parkas kokiems nors vestuvių fotografams reikalingas, tai tegul jis būna, tačiau tik ant Rambyno kalno, bet nei per žingsnį toliau, kad neužkliūtų už L. Mišeikio valdomos poilsiavietės „Bitutė“ ar „privačios valdos“ Bitėnų gandrų kolonijoje.
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis susirinkusiems su džiaugsmu prisipažino po peticija irgi pasirašęs, nors su Rambyno regioninio parko direkcija konfliktų neturintis ir leidimus plėsti verslą Vilkyškių urbanistiniame draustinyje yra gavęs. Apie nelegaliai pastatytą varpinę buvo mažiausiai kalbama. Žmonėms labiau rūpėjo, kada Vyriausybė parengs kompensacijų mechanizmą ir gyvenimą saugomose teritorijose pavers prioritetu, o ne draudimų ir nepagristų įstatymų pančiais. V. Komskio kaimynė Z. Zinkevičienė prasitarė, jog ji irgi norėtų taip pat gražiai gyventi, tačiau jos pensija „neišneša tokiems gražiems namams, kaip mero“.
Parašų rinkėjų galvose suplanuotas  konfliktas neišdegė. Po V. Bezaro, D. Milašauskienės, V. Komskio pasisakymų žmonės suprato, kad didžioji problemų priežastis yra dvasinė ir finansinė šalies ubagystė. Ginant savo privačius interesus, kažkam yra naudinga iš Saugomų teritorijų tarnybos daryti baubą. Kad yra kitaip, galėjo patvirtinti pro šalį visureigiu važiavęs Seimo narys Kęstas Komskis. Deja, jis to nepadarė. Todėl, kad išsklaidytų savo veiklos interpretacijas, Rambyno regioninio parko direkcija turėtų tapti dar atviresnė vietos gyventojams.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir Aplinkos apsaugos ministerijos specialistų viešnagė Vilkyškiuose parodė, kad problemų sprendime yra nemažai nesusikalbėjimo.
Nuotraukose:
1. Už suaukotus pinigus pastatyta varpinė gali būti nuogriauta (
T. Raulinavičiaus nuotr.)
2. Pagėgiuose 2009-05-15 (autoriaus nuotr.)

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra