Kodėl komercinių bankų paslaugų mokesčiai keletą kartų viršija kredito unijų?

Autorius: Data: 2012-09-26 , 15:32 Spausdinti

Daugelis tų pačių finansinių paslaugų komerciniuose bankuose apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Šie paslaugų įkainių skirtumai pastebėti per komercinių bankų mokėjimo paslaugų sąnaudų tyrimo pristatymą Lietuvos banke.

„Pagal paskutinį tyrimą piniginių komercinių bankų operacijų skaičius nuolat didėja, o jų sąnaudos dažnai viršyja gaunamas pajamas. Nepaisant to, kad kredito unijose daugelis finansinių paslaugų yra panašios į bankų, jų mokesčiai kur kas mažesni.

Kyla klausimas – kokie veiksniai tam daro didžiausią įtaką? Viena iš priežasčių yra ta, kad 63 kredito unijos, susivienijusios į Lietuvos centrinę kredito uniją, sukurė ir naudojasi vieninga sistema, leidžiančia sumažinti ir optimizuoti paslaugų teikimo sąnaudas. Tuo metu kiekvienas komercinis bankas kuria ir prižiūri atskiras sistemas“, – teigė Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius.

Anot F. Dirginčiaus, nemažiau svarbesnė kita priežastis, sąlygojanti mažesnes kredito unijų paslaugų kainas – kooperatiniai veiklos principai ir pagrindai. Kredito unijų klientai turi didesnę balso teisę, jie gali patys išsakyti prioritetus ir kredito unijos pelną paskirti, pavyzdžiui, nemokamų ar kur kas pingesnių paslaugų plėtrai. Tuo tarpu komerciniai bankai veikia visai kitais principais ir pagrindais – jie turi uždirbti pelną akcininkams.

„Būtina pastebėti ir tai, kad nepaisant to, jog Lietuvos banko tinklalapyje yra skelbiami tiek komercinių bankų, tiek kredito unijų paslaugų įkainiai, į šį Lietuvos banko tyrimą kredito unijos nebuvo įtrauktos. Sieksime, kad ateityje panašiuose tyrimuose būtų atsižvelgiama ir į alternatyvių finansinių institucijų, kaip kredito unijos, teikiamas paslaugų įkainius“, – akcentuoja F. Dirginčius.

Pasak Lietuvos centrinės kredito unijos vadovo, kredito unijos nesiruošia sekti bankų pavyzdžiu ir kelti mokesčių už teikiamas finansines paslaugas kainas. Tikimasi, kad pastaroji tendencija bus sektinas pavyzdys ir kitoms finansines paslaugas teikiančioms institucijoms.

Primename, kad įmokos už komunalines bei kitas paslaugas internetu ar grynaisiai, pavedimai daugelyje kredito unijų yra nemokami. Taip pat debeto ir kredito kortelių išdavimas daugelyje kredito unijų yra neapmokestintas arba apmokestintas simobliniais mokesčiais.

Lietuvoje šiuo metu veikia 76 kredito unijos, iš jų – 63 yra Lietuvos centrinė kredito unijos (LCKU) ir Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) narės. Šioms kredito unijoms priklauso daugiau nei 132 tūkst. narių. Taip pat primename, kredito unija – tai yra nepriklausoma, bendruomenės sukurta kooperatinė, visas pagrindines bankines paslaugas teikianti kredito įstaiga. Šią organizaciją valdo ir kontroliuoja jos nariai. Kredito unijos veiklos licenciją suteikia ir prižiūri Lietuvos bankas.

Asmuo kontaktams: Simona Juočepytė, komunikacijos specialistė, tel. +37068260199,  s.juocepyte@lku.lt

Nuotraukoje: F. Dirginčius

Lietuva , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra