Koalicija parodė vienybę – antradienio vakarą priimtas 2012 m. biudžetas

Autorius: Data: 2011-12-21 , 10:19 Spausdinti

Rasa LUKAITYTĖ-VRANAUSKIENĖ

Vėlų antradienio (2011 12 20) vakarą Seimas patvirtino kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžetą, kuris yra vos kiek didesnis už šiųmetį. Parlamentarai balsuodami pritarė išankstiniams koalicijos susitarimams mažinti netikėtai maždaug 1 mlrd. Lt išaugusį deficitą. Šis biudžetas sukuria prielaidas kitąmet visiškai atstatyti sumažintas senatvės ir netekto darbingumo pensijas.

Už biudžeto priėmimą balsavo 72, prieš – 45, susilaikė 3 Seimo nariai.

Už biudžeto projektą vieningai balsavo visi valdantieji, prieš – opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“, Darbo partijos ir Socialdemokratų partijos frakcijos.

Už biudžetą taip pat balsavo Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Jonas Jagminas ir Kazimieras Uoka.

Galutinį žodį dėl kitų metų biudžeto tars prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri turi pasirašyti priimtą įstatymą.

Gelbės NT mokestis ir mažesni pervedimai į pensijų fondus

Po ilgų debatų valdančioji koalicija buvo nusprendusi, kad mažinant viso valdžios sektoriaus deficitą kone visos valstybės sektoriaus išlaidos mažės 4 proc. lyginant su rudenį buvusiais planais, dar 150 mln. Lt ketinama sutaupyti karpant išlaidas „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fonduose.

Taip pat nuspręsta įvesti prabangaus nekilnojamojo turto (NT) mokestį, atnešiantį 17 mln. Lt, 50 mln. Lt padidinti valstybės įmonių dividendus, po 30 mln. Lt papildomai sumažinti lėšas Kelių fondui ir valstybės investicijų programai, iki 1,5 proc. sumažinti pervedimus į privačius pensijų fondus, surinkti 25 mln. Lt daugiau lėšų padidinus mokesčius išgaunamiems gamtos ištekliams.

Papildomų mažinimų ir NT mokesčio prireikė po to, kai Seimas kategoriškai nepritarė Vyriausybės siūlymui sumažintas senatvės ir netekto darbingumo pensijas atstatyti tik perpus.

Tiesa, kol kas Seimas nėra pritaręs NT mokesčio įstatymui – jo svarstymą planuojama tęsti ketvirtadienį, gruodžio 22-ąją.

Pagal Vyriausybės parengtą projektą, 4 proc. mažinimas nepalies ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, įmokų į ES biudžetą, išlaidų valstybės skolos valdymui, išlaidų krašto apsaugai. Asignavimai teismams taip pat mažės ne 4 proc., bet 2 proc.

Valdantieji laikosi nuomonės, kad Lietuva negali sau leisti gyventi su didesniu nei 3 proc. BVP valdžios sektoriaus deficitu, todėl didesnis išlaidavimas negalimas.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Seimas , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra