Koalicija Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ teismui aspkundė VRK

Autorius: Data: 2012-09-18 , 14:02 Spausdinti

Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą, prašydamas panaikinti VRK sprendimą dėl rinkimų biuletenio patvirtinimo

2012 m. rugsėjo 18 d. vienintelė Seimo rinkimuose dalyvaujanti keturių politinių partijų koalicija NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS „UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE“ kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą dėl rugsėjo 13 d. priimto Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti rinkimų biuletenį daugiamandatėje rinkimų apygardoje. NACIONALINIAM SUSIVIENIJIMUI priklausančių keturių politinių partijų (Tautininkų sąjungos, Lietuvos centro partijos, Lietuvos socialdemokratų sąjungos ir Tautos vienybės sąjungos) vadovai prašo teismo panaikinti šį Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą, nes jis, pareiškėjų nuomone, netinkamai taikė teisės aktus ir konstitucines normas, susijusias su lygiomis rinkimų teisėmis.

Rinkimų biuletenyje pateikiami 17-kos politinių partijų sąrašų numeriai, partijų pavadinimai, jų vadovų pavardės ir logotipai. Tačiau biuletenio dešimtoje eilutėje NACIONALINIO SUSIVIENIJIMO pavadinimas parašytas žymiai smulkesniu šriftu, o koalicijai priklausančių partijų pavadinimai parašyti dar smulkesniu šriftu; jų vadovų pavardės iš viso nepateiktos.

Pareiškėjai motyvuoja, kad jų atstovaujamos partijos turi tokias pat teises kaip ir kitos, ir kad jos neturėtų būti diskriminuojamos dėl to, jog sudarė priešrinkiminę koaliciją. Jie prašo teismo vadovautis protingumo kriterijais, Konstitucijos bei kitų teisės aktų nuostatomis, pateikė išvadas ekspertų, atstovaujančių silpnaregių interesus, bei psichologų, kurie tokiame informacijos pateikime įžiūri išankstinį rinkėjų įtaigojimą, nelygias pasirinkimo teises.

Pagal įstatymą Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai, susiję su rinkimų organizavimu gali būti apskųsti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas ir teismas turi priimti sprendimą ne vėliau kaip per 48 valandas.

Gintaras Songaila, Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas

Politika , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra