Knygų mugėje – rekordinis renginių skaičius ir 2,5 kilometro knygų lentynų

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Po savaitės vyksiančioje 11-oje Vilniaus knygų mugėje numatomas rekordinis renginių skaičius – iš viso numatomi 353 renginiai.
 
Organizatoriai skaičiuoja, kad knygų lentynų ilgis bendrai sudėjus sieks 2,5 kilometro.
 
Tarp renginių – ne tik susitikimai su autoriais, knygų pristatymai, bet ir džiazo koncertai, aktorių Rolando Kazlo bei Dalios Michelevičiūtės spektakliai pagal poeziją, diskusijos, kurios daugiausia nagrinės tiek asmeninės, tiek socialinės tapatybės temą.
 
Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė per spaudos konferenciją ketvirtadienį išreiškė apgailestavimą, kad, nepaisant įvairios programos ir renginių gausos, leidėjai gali nusivilti nedideliu lankytojų skaičiumi, nes šeštadienis, kai paprastai tikimasi didžiausių skaitytojų srautų, bus darbo diena.
 
„Didesnio smūgio turbūt suduoti mums nebuvo galima“, – teigė ji. L.Varanavičienė paragino privataus verslo atstovus šeštadienį „paleisti žmones į mugę“, dėl kurios leidėjai esą kartais „stengėsi iš paskutiniųjų“.
 
Viešosios įstaigos „Lietuviškos knygos“ direktorė Gintautė Žemaitytė savo ruožtu sakė, kad, nepaisant to, mugė gavo „tinkamą ir deramą“ finansavimą.
 
Nors leidėjai per mugės pristatymui skirtą konferenciją skundėsi sunkia savo situacija, šiemet numatomas ne tik didelis renginių skaičius, bet ir sukviestas gausus garbių svečių būrys – viešės pasaulyje pripažinti autoriai: romaną „Sofijos pasaulis“ parašęs Josteinas Gaarderis, kito romano – „Heroinas“ autorius Melvinas Burgesas bei knygą „Šokoladas“ sukūrusi Joanne Harris.
 
Mugės programoje įrašyti ir kiti pasaulyje pripažinti vardai: knygos „Stalino jaunystė“ autorius Simonas Sebagas Montefiore, „Birželio 22-oji: katastrofos anatomija“ parašęs Markas Soloninas ir kiti.
 
Mugėje tradiciškai savo knygas pristatys ir daugelis lietuvių kūrėjų ir visuomenės veikėjų: Sigitas Parulskis, Giedra Radvilavičiūtė, Laura Sintija Černiauskaitė, Algimantas Čekuolis, Rolandas Rastauskas, Arvydas Šliogeris, europarlamentars Leonidas Donskis ir kiti.
 
Skaitytojai taip pat kviečiami į susitikimus su iš užsienio atvykusiais lietuvių kalba kuriančiais autoriais: Andriumi Užkalniu, kulinarijos knygą parašiusi Beata Nicholson, Ernestu Parulskiu, Kristina Sabaliauskaite, žinomu lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų fotomenininku Alfonsu Lingiu ir kitais.
 
Šiemet mugėje lauksiančios naujienos – eksperimentinis kulinarijos knygoms pristatyti skirtas „Gurmanų susitikimų kampas“, speciali „Autografų sofutė“, bus pristatomas knygrišystės amatas, vyks projektas „Jam Session“, kurio metu visi galės prisidėti kuriant knygą.
 
Knygų mugėje apsilankys 200 kompanijų iš 7 šalių: Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos, Japonijos, Italijos, Gruzijos.
 
Mugė vyks keturias dienas – 2010 m. vasario 18-21 dienomis „Litexpo“ parodų centre.
 
Pirmoji mugės diena – vasario 18-oji skiriama specialistams ir vadinsis Bibliotekų diena
 
Vasario 19-oji skelbiama Ilguoju penktadieniu, nes mugė dirbs iki 21 val.
 
Vasario 20-ojiNekasdieninių pasimatymų diena
 
Vasario 21-ojiŠeimos diena
 
www.lrytas.lt
 
T. Bauros nuotr.
 
Nuotraukoje: Mugė vyks keturias dienas – vasario 18-21 d. „Litexpo“ parodų centre

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra