Knygų meistrystės dirbtuvės Antazavėje

Autorius: Data: 2018-05-10 , 10:31 Spausdinti

Knygų meistrystės dirbtuvės Antazavėje

www.voruta.lt

Antazavės vaikų globos namų gyventojai paskutinįjį šeštadienį galėjo pavadinti svečių diena. Pirmieji svečiai buvo renginio „Knygos meistrystė“ organizatoriai – Zarasų viešosios bibliotekos darbuotojai, Knygų šalies ir Japonų kultūros namų menininkai. Svečiai vaikus ir jaunuolius pakvietė į kūrybines dirbtuves susipažinti su knygų iliustravimo būdais ir technika, teksto užrašymu kitaip, kitokių formų knygomis. L.Brailio rašto žinovas, knygų iliustratorius Vytautas Gendvilas supažindino su septynių klavišų Brailio rašto mašinėle, jos veikimo principais. Mokė kaip ant kieto popieriaus kortelės atspausti žodžius. Kantriai, vis pašmaikštaudamas aiškino kaip gimsta šio rašto raidės, kaip jas „skaityti“ pirštais. Pristatė atvirukus reljefiniais piešiniais.

Dailininkės Ievos Naginskaitės 1961 metais sukurtą pirmąją interaktyvią paveikslėlių knygą „Ką padarė žirklės“, išleistą Lietuvoje pristatė menininkė Sigutė Chlebinskaitė. Dailininkė kartu su bendraminčiais specialiai šių metų Vilniaus knygų mugei atkūrė šią judančių paveikslėlių knygą, rankomis susiūtą lininiu siūlu. Dalyviai ją vartydami, iš devynių gyvūnų ir devynių skirtingų profesijų žmonių atvaizdų galėjo sudėlioti 162 skirtingus paveikslėlius. Dirbtuvių dalyviai susipažinę su tokių knygelių kūrimo principais pabandė kurti. Norintiems įgyti naujų patirčių sukuriant tokias knygas, patarimų negailėjo menininkės Sigutė Chlebinskaitė ir Renata Česnavičienė.

Su tapyba tušu į Japoniją atkeliavusia iš Kinijos, supažindino Marija Šimanskaitė. Smalsuoliai išbandė senovinį japonų tapybos teptuku meną sumi-e. Meditavo tapydami įvairius augalus. Sužinojo, kodėl ryžinis rankomis gamintas popierius, teptukai, tušas ir tušo plytelės yra keturios brangenybės.


Dalyviai įgijo įvairių patirčių galėdami pamatyti, paliesti įvairių formų, įvairiai iliustruotas, išspausdintas ant įvairiausio popieriaus knygas retenybes. Galėjo tą pusdienį patys pabūti knygų kūrėjais.

Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms vaikų ir jaunuolių laukė susitikimas su bendraamžiais.

Zina ČERNOVIENĖ, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė, projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ vadovė

Nuotraukos Renatos ČESNAVIČIENĖS
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

 

Zarasų viešoji biblioteka ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra